Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
cennik
Encyklopedia
Konkursy
Media o nas
ss-polecaja-nas
zl-ceo
zl-koordynatorzy
zl-kosmetolodzy
zl-lekarze
zl-pielegnairki-chirurgiczne
zl-pielegniarki
zl-recepcja
zl-zespol
zz-anti-aging
zz-chirurgia
zz-chirurgia-plastyczna
zz-depilacja-laserowa
zz-drenaz-limfatyczny
zz-epilacjalaserowa
zz-ginekologia-estetyczna
zz-hifu
zz-kosmeceutyki
zz-kosmetologia-high-tech
zz-laryngologia
zz-laseroterapia
zz-leczenie-grzybicy-paznokci
zz-leczenie-rozstepow
zz-leczenie-tradziku
zz-leczenie-zmian-naczyniowych
zz-likwidacja-przebarwien
zz-makijaz-permanentny
zz-medycyna-estetyczna
zz-mezoterapia-iglowa
zz-modelowanie
zz-nici-liftingujące
zz-oczyszczanie-skory
zz-odmladzanie-laserowe
zz-odmladzanie-skory
zz-odmladzanie-twarzy
zz-popularne-laserowe
zz-popularne-medycyna-estetyczna
zz-popularne-zabiegi
zz-powiekszanie-ust
zz-promocja
zz-przeszczep-włosów
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-redukcja-blizn-i-rozstepow
zz-regeneracja-paznokci
zz-usuwanie-blizn
zz-usuwanie-przebarwien
zz-usuwanie-tatuazu-makijazu
zz-usuwanie-zmian-skornych
zz-wspierajace-modelowanie-sylwetki
zz-znieczulenie

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna jest kwalifikowana jako jeden z rodzajów medycyny estetycznej lub jako samodzielna dziedzina medycyny. Obejmuje bardzo szeroki zakres zabiegów przeznaczonych dla kobiet w różnym wieku. Są to w większości nieinwazyjne procedury, wykorzystujące nowoczesne technologie laserowe lub inne metody. Cena zabiegów ginekologii estetycznej jest zwykle atrakcyjniejsza niż w przypadku operacyjnych zabiegów plastyki krocza.

Ginekologia estetyczna – wskazania

Zastosowanie ginekologii estetycznej jest bardzo rozległe. Ta dziedzina medycyny pozwala pozbyć się dolegliwości narządów rodnych, poprawić ich estetykę oraz wpłynąć pozytywnie na komfort psychiczny oraz satysfakcję z życia seksualnego.
Główne wskazania do zabiegów ginekologii estetycznej to:
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – schorzenie, którego bezpośrednią przyczyną jest zaburzony mechanizm zamknięcia cewki moczowej. Pojawia się często w okresie okołomenopauzalnym, po porodzie lub przebytym urazie narządów rodnych.
Suchość pochwy i sromu – często jest połączona ze świądem, bólem podczas stosunku seksualnego lub infekcjami/otarciami pochwy. Przyczyną suchości pochwy mogą być zmiany hormonalne wywołujące atrofię – zwłaszcza niedobór estrogenów, wiek, a także  przyjmowanie niektórych leków.
Lipoatrofia intymna – zanik podściółki tkanki tłuszczowej w wargach sromowych większych. Do tego zaburzenia dochodzi często w okresie menopauzy, a także w zaawansowanym stadium suchości pochwy.
Luźna pochwa – dolegliwość często pojawiająca się po porodzie/porodach oraz w okresie przekwitania, dochodzi do niej, gdy zmniejsza się ilość kolagenu w narządach rodnych, co prowadzi do rozluźnienia tkanek pochwy.
Inne wskazania: niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych, przerośnięte wargi sromowe, chęć wzmocnienia doznań intymnych, ból podczas stosunku, utrata elastyczności pochwy.

Ginekologia estetyczna – zabiegi

Do leczenia dolegliwości intymnych ginekologia estetyczna wykorzystuje różnorodne techniki. Według opinii lekarzy, bardzo skuteczna jest laseroterapia stosowana m.in. w zabiegach rewitalizacji czy liftingu pochwy, labioplastyki oraz w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Powszechnie stosowana jest także mezoterapia, która regeneruje okolice intymne, leczy suchość pochwy i powoduje jej odmłodzenie. Zabieg mezoterapii wykorzystuje się także w celu przyspieszenia gojenia okolic intymnych po urazach, stanach zapalnych, czy operacjach. W okresie okołomenopauzalnym wykonuje się często lifting krocza z użyciem nici liftingujących, laserowe zwężanie pochwy, czy elektrostymulację. Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają nie tylko kobietom po porodach i w okresie przekwitania, lecz także wszystkim cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości okolic intymnych. Są niemal pozbawione przeciwwskazań i dają trwałe efekty.

Porady i recepcja

pn – pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki