Ginekologia rekonstrukcyjna

Ginekologia rekonstrukcyjna to dziedzina medycyny, która zajmuje się korektą wad oraz rekonstrukcją uszkodzeń okolic intymnych kobiet. Jej zadaniem jest przywrócenie prawidłowej budowy oraz wyglądu narządów rodnych, które uległy uszkodzeniu w wyniku porodu i procesów okołoporodowych, urazów mechanicznych, a także uszkodzeń i osłabienia statyki narządów w wyniku procesu starzenia organizmu.


Ginekologia rekonstrukcyjna – zabiegi

Do dziedziny ginekologii rekonstrukcyjnej można zaliczyć wiele zabiegów. Między innymi:
waginoplastykę – zabieg ma na celu przywrócenie odpowiedniej sprężystości i statyki ścian pochwy, które utraciły je w wyniku starzenia się organizmu
labioplastykę – polega na korekcie nieprawidłowo ukształtowanych bądź przerośniętych warg sromowych, np. o asymetrycznym wyglądzie lub zbyt dużej wielkości, która może powodować otarcia, podrażnienia, itp.
perineoplastyka – odtworzenie prawidłowego wyglądu krocza, uszkodzonego w wyniku urazów poporodowych
introitoplastyka – zabiegi ginekologii rekonstrukcyjnej, które mają na celu korekcję okolic przedsionka pochwy. Często polega na wycięciu bliznowatych zmian, które powstały w wyniku uszkodzeń mechanicznych, w tym w wyniku porodu
hoodoplastyka – zabiegi korekty napletka łechtaczki. Celem zabiegu jest poprawa komfortu podczas współżycia.
Zastosowanie ginekologii rekonstrukcyjnej, która dość ściśle łączy się z ginekologią plastyczną, pozwala pacjentkom na poprawę komfortu zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Blizny i uszkodzenia pourazowe oraz okołoporodowe, a także nieprawidłowy rozwój narządów rodnych może nie tylko znacząco wpłynąć na estetyczny wygląd narządów, lecz także sprawiać dyskomfort m.in. podczas stosunków płciowych, a nawet je uniemożliwiać.

Ginekologia rekonstrukcyjna – metody

Zabiegi z dziedziny ginekologii rekonstrukcyjnej mogą być wykonywane tradycyjną metodą chirurgiczną a także metodą laparoskopową. Wiele klinik oferuje również najmniej inwazyjną metodę z wykorzystaniem lasera.  Wszystko zależy jednak od rodzaju zabiegu oraz obszaru i rodzaju uszkodzeń.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki