AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Kaniula

Bardzo często występuje jako kaniula dożylna lub obwodowa, potocznie nazywana wenflonem. Jest to rurka o niewielkiej średnicy wykonana z plastiku i zakończona stalową igłą. Rurka i igła mogą mieć różne wielkości w zależności od ich przeznaczenia i miejsca wkłucia. Druga część kaniuli pozwala na podłączenie kroplówki bądź strzykawki z płynem.

Kaniula – zastosowanie

Kaniula najczęściej stosowana jest w medycynie, jako wkłucie dożylne przez które pacjent może mieć bezpośrednio podawane leki z kroplówki, bez każdorazowego nakłuwania żyły. Wenflon może być wówczas zlokalizowany w żyle stale przez 72 godziny, a po tym czasie należy usunąć go, by uniknąć stanu zapalnego. Wielkość i średnicę kaniuli można rozpoznać przez kolorystykę. Umownie każdy kolor, z którego wykonany jest wenflon, oznacza poszczególny rozmiar kaniuli. Najczęściej wykorzystuje się ją w szpitalach, przygotowując pacjentów do zabiegu. Wówczas, za pomocą wenflonu podawane są niezbędne elektrolity. Jest to także metoda podawania leków dożylnie, a także ułatwienie częstego procesu pobierania krwi.

Kaniula  – zabiegi medycyny estetycznej

Kaniule wykorzystywane są także w klinikach medycyny estetycznej, w szczególności w zabiegach, które polegają na wstrzykiwaniu pod powierzchnię skóry tak zwanych wypełniaczy – preparatów, których zadaniem jest poprawa wyglądu, a często też kondycji tkanki. Kaniule stosuje się między innymi w zabiegu mezoterapii igłowej, lipolizy, czy karboksyterapii. Ich elastyczna forma pozwala wówczas na bezpieczną i bardzo precyzyjną implementację cieczy pod skórę. Kaniule wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej różnią się swoją budową od kaniuli dożylnej. Używanie specjalnej technologi wtryskowej, która zlokalizowana jest z boku, nie ma ryzyka uszkodzenia lub naruszenia w jakiś sposób struktury nerwów twarzy i innych części ciała poddawanych procedurze. Zaleca się jej stosowanie szczególnie w zabiegach na takich rejonach, jak dolina łez, czy bruzdy nosowo – wargowe. Tępe zakończenie narzędzia pozwala na bezpieczny proces wstrzykiwania i odciągania płynów nawet w bardzo wrażliwych miejscach.

Polecane zabiegi z użyciem kaniul:

Neauvia Organic Lipoliza iniekcyjna ALIDYA Rewitalizacja skóry – Neauvia Hydro Karboksyterapia Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki