AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Kosmeceutyki

Kosmeceutyki to preparaty z grupy kosmetyków, które charakteryzują się działaniem leczniczym. Mają właściwości zarówno pielęgnacyjne, jak i łagodzące objawy schorzeń skóry, dzięki czemu pełnią ważną rolę w dziedzinie dermatologii. Od pozostałej grupy kosmetyków odróżnia je także wysoka zawartość składników aktywnych. Wytwarzanie kosmeceutyków jest ściśle powiązane z dziedziną farmaceutyki oraz biotechnologii.


Kosmeceutyki – zastosowanie

Kosmeceutyki nadal pozostają kosmetykami, choć wykazują działanie lecznicze. Jest ono jednak ograniczone, co oznacza, że nie stanowią lekarstwa samego w sobie, ale dają lepszy efekt pielęgnacyjny i terapeutyczny niż inne grupy kosmetyków. Preparaty tego typu stosuje się przede wszystkim w walce z widocznymi objawami starzenia skóry, a także w celu łagodzenia objawów chorób takich, jak łupież, trądzik, czy łysienie. Kosmeceutyki znajdują się zatem na pograniczu leku i kosmetyku. Ich właściwości mają wysokie oddziaływanie fizjologiczne na skórę, poprawiając jej wygląd, odżywienie i elastyczność. Jeśli zwykłe kosmetyki nie dają sobie rady z objawami chorób i procesów starzenia, wówczas warto sięgnąć po preparaty z grupy kosmeceutyków.

Kosmeceutyki – skład

Kosmeceutyki są bogate w składniki aktywne. Preparaty te wytwarza się przede wszystkim z witamin i kwasów, między innymi kwasu askorbinowego, linolenowego, kwasów alfa i gamma, a także fenolokwasów. W składzie kosmeceutyków obecne są także antyoksydanty, które zapobiegają utlenianiu, a w efekcie starzeniu się skóry. Bardzo często kosmeceutyki są produkowane z ekstraktów roślinnych, między innymi z wyciągów kasztanowca, miłorzębu, czy wierzby białej. Zawierają również jony metali, czyli związki mineralne.

Polecane zabiegi z użyciem kosmeceutyków:

NEAUVIA Organic
Kwas hialuronowy
Cosmelan

Neauvia Advanced Care System

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki