Menu

Cosmelan

Zabieg Cosmelan jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych terapii wybielających, dostępnych we współczesnej kosmetologii. Jeżeli zatem dręczą Państwa nieestetyczne przebarwienia na skórze, niezależnie od tego, czy wynikają z nadmiernego opalania, czy ich przyczyną są zmiany hormonalne, terapia Cosmelan jest idealnym rozwiązaniem.

Cosmelan to wyjątkowa, trzymiesięczna terapia, na którą składa się specjalistyczna maska i samodzielna aplikacja kremu wspomagającego działanie maski. Terapia jest praktycznie bezbolesna, nieinwazyjna i mało angażująca dla pacjenta, a przede wszystkim jest drogą do uzyskania wyjątkowej gładkości i odpowiedniego kolorytu skóry.

Cosmelan jest terapią czasową, co oznacza, że efekty pojawiają się i zyskują widoczność wraz z upływem czasu. Pierwsze rezultaty są widoczne już po tygodniu terapii, ale bardzo widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry są zauważalne najczęściej po miesiącu. Terapia Cosmelan jest kuracją jednorazową, ale rozciągniętą w czasie do trzech miesięcy.

Cosmelan - kuracja likwidująca przebarwienia

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu 1 Zabieg
Zabieg Cosmelan (maska) 900 zł 1 200 zł
Cosmelan 2 - krem pozabiegowy 670 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Likwidacja przebarwień
 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt
Likwidacja przebarwień
 • Ramiona
 • Ręce

Mocne strony zabiegu

 • Zabieg Cosmelan jest praktycznie bezbolesny.
 • Terapia przynosi oczekiwane rezultaty poprawy kolorytu i kondycji skóry.
 • Metoda nieinwazyjna.
 • Nie wymaga przygotowań ze strony pacjenta.
 • Nieliczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
 • Udowodnione klinicznie efekty: w 99% przypadków przebarwienia ulegają redukcji o 95%.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg jest wykonywany przez lekarza, po wcześniejszej konsultacji, na której określany jest fototyp skóry, zakres i rodzaj przebarwień.
Czy zabieg jest bolesny?
Sam zabieg jest bezbolesny, choć, podczas nakładania maski, pacjent może odczuwać delikatne mrowienie i swędzenie.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg jest rozłożony w czasie. Cała kuracja trwa około 3 miesiące i składa się z zabiegu w gabinecie i kuracji w domu. Działania niepożądane po zabiegu mogą towarzyszyć pacjentowi przez 7-10 dni.

Zasada Działania

 

Nałożenie maski w gabinecie

Konsultacja przed zabiegiem trwa 15-30 minut, zaś sam zabieg polega na nałożeniu przez lekarza maski. Z maską pacjent wraca do domu, gdzie po 6-8 godzinach (zgodnie z zaleceniami), zmywa ją wodą.

Terapia w domu

Przez kolejne dwa miesiące pacjent nakłada na miejsca zabiegowe preparat Cosmelan 2.

Konsultacja w trakcie kuracji

Po 14 dniach stosowania domowej kuracji pacjent zjawia się w gabinecie na kontrolę. Ocenione zostają rezultaty stosowania preparatu oraz planowany jest dalszy ciąg terapii.

Działanie preparatów

Cosmelan działa poprzez swą funkcję złuszczającą i peelingującą. Maska nałożona w gabinecie peelinguje głęboko, zaś stosowany w domu krem ma działanie złuszczające wierzchnie warstwy naskórka.

Mechanizm działania

Działanie opiera się na zastosowaniu substancji hamującej tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie tworzenia barwnika- melaniny, która odpowiedzialna jest za powstawanie plam i przebarwień. Na poziomie skóry właściwej zostaje skutecznie zahamowana i rozproszona akumulacja melaniny.

Wskazania

 • Przebarwienia słoneczne i hormonalne.
 • Nierównomierny koloryt skóry.
 • Stany zapalne, nadmierne wydzielanie sebum.
 • Zmarszczki.
 • Rozszerzone pory.

 

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres laktacji.
 • Świeża opalenizna.
 • Opryszczka.
 • Bliznowce.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza około 15 minutową konsultację. Jej celem jest ocena przebarwień oraz ustalenie fototypu skóry.

Pierwszy zabieg

Zabieg w gabinecie polega na nałożeniu maski, z którą pacjent udaje się do domu. Po upływie wskazanego czasu zmywa preparat wodą.

Konsultacja kończąca

W trakcie kontynuowania terapii w domu pacjent zgłasza się do gabinetu, w celu kontroli efektów oraz uzyskania dalszych wskazówek.

Jak sie przygotować?

Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych przygotowań.

Częste pytania

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Pacjent musi przestrzegać schematu otrzymanego od lekarza leczenia domowego. Poza tym, nie należy eksponować skóry na światło słoneczne i stosować fotoprotekcję.

Jakie mogą być działania niepożądane po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, dodatkowo, przez czas stosowania kuracji domowej, następuje złuszczanie naskórka. Wszystkie objawy są naturalną reakcją na zabieg i mijają samoistnie.

Jakiego rodzaju przebarwienia zlikwiduje zabieg Cosmelan?

Cosmelan pomaga usuwać przebarwienia posłoneczne, hormonalne czy melasmę.

Komentarz eksperta

Zabieg Cosmelan jest wyjątkowo wygodną dla pacjenta formą kuracji. Nie wymaga długich i częstych wizyt w gabinecie i pozwala na przeprowadzenie znacznej części zabiegu w domowym zaciszu.Terapia nie jest skomplikowanym procesem i polega jedynie na odpowiednim nałożeniu preparatu na wybrane miejsca zabiegowe. Pacjenci muszą jednak przestrzegać zaleceń lekarza i schematu terapii. Tylko systematyczność i dokładność gwarantują spektakularne efekty. Cosmelan walczy z przebarwieniami skóry naszych pacjentów, które pojawiają się, czy to na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce, czy też z powodu zaburzeń hormonalnych lub innych schorzeń. Dzięki terapii Cosmelan, pacjenci mogą znów cieszyć się piękną, wolną od przebarwień i plam cerą. Dodatkowym efektem kuracji jest jej działanie przeciwstarzeniowe. Nasi pacjenci otrzymują więc pełen pakiet rezultatów! Nie tylko pozbywają się nieestetycznych plam, lecz także zyskują młodszy wygląd!