Skip to main content

Cosmelan

Zabieg Cosmelan to nieinwazyjna terapia wybielająca. Jeżeli zatem dręczą Państwa nieestetyczne przebarwienia na skórze, niezależnie od tego, czy wynikają z nadmiernego opalania, czy ich przyczyną są zmiany hormonalne, terapia Cosmelan może pomóc w ich redukcji.

Cosmelan to trzymiesięczna terapia, na którą składa się specjalistyczna maska i samodzielna aplikacja kremu wspomagającego działanie maski. Terapia jest komfortowa, nieinwazyjna i mało angażująca dla Pacjenta, a przede wszystkim jest drogą do uzyskania wyjątkowej gładkości i odpowiedniego kolorytu skóry.

Cosmelan to terapia czasowa, co oznacza, że efekty pojawiają się i zyskują widoczność wraz z upływem czasu. Pierwsze rezultaty są widoczne już po tygodniu terapii, ale bardzo widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry są zauważalne najczęściej po miesiącu. Terapia Cosmelan jest kuracją jednorazową, ale rozciągniętą w czasie do trzech miesięcy.

Zapraszamy na zabiegi do naszych Klinik w Warszawie, Katowicach, KrakowieŁodzi!

Zadbaj o Swój wygląd i dobre samopoczucie na lato!

AKCJA CIAŁO 2024 – Naturalnie piękna w Swoim ciele!

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiotkiej skóry i cellulitu!

Dzięki AKCJI CIAŁO zyskujesz: Indywidualny plan zabiegowy, Dostęp do zaawansowanych technologii w najlepszych cenach, Opiekę Specjalistów o najwyższych kwalifikacjach, Imponujące, długotrwałe efekty.

Atrakcyjne pakiety cenowe: BASIC 3 000 zł oraz PREMIUM 4 000 zł!

Oferta obowiązuje do 30.06.2024, do wykorzystania 6 miesięcy od daty zakupu.

Regulamin

Hydrafacial Mikrodermabrazja wodna Nowe Preparaty

ProTec Plus Booster: maksymalne nawilżenie, spłycenie drobnych zmarszczek, do skóry wrażliwej, trądziku różowatego.

JLO Beauty Booster: przywrócenie zdrowego, młodego wyglądu skóry. Zabieg Gwiazd polecany jako przygotowanie do Laseroterapii.

Cosmelan Cennik

Cosmelan(kuracja likwidująca przebarwienia)
Rodzaj zabiegu 1 zabieg
COSMELAN – zabieg (maska) 1 000 zł  1 200 zł
Aktywny krem depigmentujący COSMELAN 2 30 G  900 zł 1100 zł
Intensywna kuracja do zwalczania podrażnień po zabiegu COSMELAN – MESOESTETIC HYDRA VITAL FACTOR K 50 ML 150 zł 350 zł
Intensywna kuracja do zwalczania podrażnień po zabiegu COSMELAN – MESOESTETIC MELAN RECOVERY 50 ML  250 zł 350 zł
Krem koloryzujący po zabiegu COSMELAN – MESOESTETIC MELAN 130+ PIGMENT CONTROL MESOPROTECH 50 ML 150 zł 250 zł
PAKIET COSMELAN: zabieg COSMELAN + aktywny krem depigmentujący COSMELAN 2 + intensywna kuracja do zwalczania podrażnień pod zabiegu + krem koloryzujący z filtrem 2 100 zł 2900 zł

Obszary zabiegowe – zastosowania

Redukcja przebarwień
 • Twarz,
 • Szyja,
 • Dekolt.
Redukcja przebarwień
 • Ramiona,
 • Ręce.

Mocne strony zabiegu

 • Zabieg Cosmelan jest komfortowy.
 • Terapia pozwala na poprawę kolorytu i kondycji skóry.
 • Metoda nieinwazyjna.
 • Nie wymaga przygotowań ze strony Pacjenta.
 • Nieliczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
 • Udowodnione klinicznie efekty: w 99% przypadków przebarwienia ulegają redukcji o 95%.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg jest wykonywany przez kosmetologa, po wcześniejszej konsultacji, na której określany jest fototyp skóry, zakres i rodzaj przebarwień.

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg jest komfortowy, choć, podczas nakładania maski, Pacjent może odczuwać delikatne mrowienie i swędzenie.

Ile trwa rekonwalescencja?

Zabieg jest rozłożony w czasie. Cała kuracja trwa około 3 miesiące i składa się z zabiegu w gabinecie i kuracji w domu. Działania niepożądane po zabiegu mogą towarzyszyć Pacjentowi przez 7-10 dni.

Zasada Działania

Nałożenie maski w gabinecie

Konsultacja przed zabiegiem trwa 15-30 minut, zaś sam zabieg polega na nałożeniu przez kosmetologa maski. Z maską Pacjent wraca do domu, gdzie po 6-8 godzinach (zgodnie z zaleceniami), zmywa ją wodą.

Terapia w domu

Przez kolejne dwa miesiące Pacjent nakłada na miejsca zabiegowe preparat Cosmelan 2.

Konsultacja w trakcie kuracji

Po 14 dniach stosowania domowej kuracji Pacjent zjawia się w gabinecie na kontrolę. Ocenione zostają rezultaty stosowania preparatu oraz planowany jest dalszy ciąg terapii.

Działanie preparatów

Cosmelan działa poprzez swą funkcję złuszczającą i peelingującą. Maska nałożona w gabinecie peelinguje głęboko, zaś stosowany w domu krem ma działanie złuszczające wierzchnie warstwy naskórka.

Mechanizm działania

Działanie opiera się na zastosowaniu substancji hamującej tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie tworzenia barwnika- melaniny, która odpowiedzialna jest za powstawanie plam i przebarwień. Na poziomie skóry właściwej zostaje zahamowana i rozproszona akumulacja melaniny.

Wskazania

 • Przebarwienia słoneczne i hormonalne.
 • Nierównomierny koloryt skóry.
 • Stany zapalne, nadmierne wydzielanie sebum.
 • Zmarszczki.
 • Rozszerzone pory.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres laktacji.
 • Świeża opalenizna.
 • Opryszczka.
 • Bliznowce.

Przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza około 15 minutową konsultację. Jej celem jest ocena przebarwień oraz ustalenie fototypu skóry.

Pierwszy zabieg

Zabieg w gabinecie polega na nałożeniu maski, z którą Pacjent udaje się do domu. Po upływie wskazanego czasu zmywa preparat wodą.

Konsultacja kończąca

W trakcie kontynuowania terapii w domu Pacjent zgłasza się do gabinetu, w celu kontroli efektów oraz uzyskania dalszych wskazówek.

Jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta żadnych szczególnych przygotowań.

Częste pytania

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Pacjent musi przestrzegać schematu otrzymanego od kosmetologa leczenia domowego. Poza tym, nie należy eksponować skóry na światło słoneczne i stosować fotoprotekcję.

Jakie mogą być działania niepożądane po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, dodatkowo, przez czas stosowania kuracji domowej, następuje złuszczanie naskórka. Wszystkie objawy są naturalną reakcją na zabieg i mijają samoistnie.

Jakiego rodzaju przebarwienia zlikwiduje zabieg Cosmelan?

Cosmelan pomaga usuwać przebarwienia posłoneczne, hormonalne i melasmę.

Komentarz eksperta

Zabieg Cosmelan jest wygodną dla Pacjenta formą kuracji. Nie wymaga długich i częstych wizyt w gabinecie, pozwala na przeprowadzenie znacznej części zabiegu w domowym zaciszu.Terapia nie jest skomplikowanym procesem i polega jedynie na odpowiednim nałożeniu preparatu na wybrane miejsca zabiegowe. Pacjenci muszą jednak przestrzegać zaleceń kosmetologa i schematu terapii. Tylko systematyczność i dokładność może przynieść oczekiwane rezultaty. Cosmelan walczy z przebarwieniami skóry naszych pacjentów, które pojawiają się, czy to na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce, czy też z powodu zaburzeń hormonalnych lub innych schorzeń. Dzięki terapii Cosmelan, Pacjenci mogą znów cieszyć się piękną, wolną od przebarwień i plam cerą. Dodatkowym efektem kuracji jest jej działanie przeciwstarzeniowe. Pacjent może nie tylko pozbyć się nieestetycznych plam, lecz także zyskać młodszy wygląd!

0