AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie całkowite

Łysienie całkowite może objawiać się wypadaniem włosów, znacznym przerzedzeniem lub ich wrodzonym brakiem. Najczęściej obejmuje całe ciało, jednak czasem występuje tylko w konkretnym obszarze. Łysienie całkowite pojawia się u mężczyzn i kobiet. To choroba stosunkowo rzadka i bardzo trudna w leczeniu.

Łysienie całkowite – rodzaje

Łysienie całkowite można podzielić głównie według obszaru występowania, a także początków choroby. Może obejmować całe ciało lub jedynie jego część, a przy tym objawiać się całkowitym brakiem owłosienia od dnia narodzin lub jego stopniową utratą z kulminacją w okolicach 20. r.ż. Do typów łysienia całkowitego należy również trwałe, wrodzone przerzedzenie włosów.

Łysienie całkowite – przyczyny

Trudno jednoznacznie określić źródło łysienia całkowitego. Współczesna wiedza na ten temat opiera się głównie na przypuszczeniach. Ten typ wrodzonego braku lub stopniowego wypadania włosów może mieć przyczyny w czynnikach genetycznych. Typuje się też inne czynniki, takie jak uszkodzenie mieszków włosowych, choroby autoimmunologiczne, liszaj obrączkowy, będący typem grzybicy, oraz czynniki psychologiczne, np. silną traumę. Do przyczyn przerzedzenia włosów zalicza się natomiast zmiany hormonalne, przewlekły stres, działanie niektórych leków, czynniki genetyczne oraz niewłaściwą dietę.

Łysienie całkowite – objawy

Objawy łysienia całkowitego mogą obejmować jedynie określony obszar, najczęściej skórę głowy, jednak nierzadko rozprzestrzeniają się na całe ciało, pozbawiając chorego nawet brwi i rzęs. Schorzeniu temu mogą towarzyszyć również problemy z płytką paznokciową oraz rozwojem gruczołów łojowych.

Łysienie całkowite – leczenie

Jako że przyczyny choroby nie zostały do końca rozpoznane, nie istnieje w pełni skuteczny lek na łysienie całkowite. Dla złagodzenia objawów często przeprowadza się kuracje metotreksatem i kortykosterydami. W niektórych przypadkach specjalista może zlecić przeszczep włosów.

Polecane zabiegi leczenia łysienia całkowitego:

Smart Graft
Karboksyterapia
Mezoterapia igłowa
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki