START! AKCJA CIAŁO 2022! Kup voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Przeszczep włosów Smart Graft

Zabieg nowatorskiego przeszczepu włosów Smart Graft to całkowicie nowa jakość w medycznej walce o piękne, gęste, równomierne owłosienie! Jeżeli zmagacie się Państwo z problemem rzadkich lub wypadających włosów, jeśli walczycie z problemem łysienia lub powiększających się zakoli –zabieg Smart Graft jest zabiegiem właśnie dla Was.

Co istotne, przeszczep włosów stosuje się nie tylko na zakola czy czubek głowy, ale także na brodę i brwi. Procedura pozwala bowiem na skuteczny i mało inwazyjny przeszczep włosów, więc dzięki zabiegowi możecie Państwo uzupełnić na przykład niezbyt bujny zarost, co powoduje, że Smart Graft jest ulubionym zabiegiem mężczyzn.

Efektem zabiegu przeszczep włosów Smart Graft jest przywrócenie naturalnego, gęstego i pięknego owłosienia w wybranym obszarze. Rezultaty są bardzo naturalne, linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od tej naturalnej, jaką obradowała Pacjenta natura. Opinie naszych Pacjentów są zgodne, przeszczep Smart Graft przywraca nie tylko włosy, ale i pewność siebie!

Zapraszamy na zabieg do naszych klinik w Warszawie.

Przeszczep włosów Smart Graft

YouTube video

Włosy po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu włosa od anagenu po telogen. A zatem pierwsze włosy wyrastające po przeszczepie Smart Graft Pacjent może dostrzec po około 2-3 miesiącach, zaś na pełen efekt trzeba poczekać ok. 12-14 miesięcy. Różnorodność igieł i precyzja zabiegu pozwalają na dowolne wyprofilowanie fryzury i przyszłej linii włosów, która do złudzenia przypominać będzie naturalną granicę owłosienia.

W powszechnej opinii pokutuje stereotyp, że linia przeszczepu włosów jest nienaturalnie „odcięta” od pozostałej części skóry i oddziela ją od niej cienka, ale zauważalna blizna. W przypadku zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft naturalny rezultat jest jednym z najważniejszych atutów zabiegu. Po przeszczepie włosów Smart Graft nie pozostają blizny zaś linia włosów przeszczepionych jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej linii włosów.

Smart Graft – cena

Przeszczep włosów Smart Graft

Obszar zabiegu 1  zabieg
1 graft 15 zł
1 graft – zabieg brwi / broda 15 zł
1 graft – zabieg 1000-2000 graftów 12 zł 15 zł
1 graft – zabieg powyżej 2000 graftów 10 zł 15 zł
Cena minimalna zabiegu brwi/broda 5 000 zł
Cena minimalna pozostałych zabiegów 4 000 zł

*Każdy zabieg powinien być poprzedzony testem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test należy wykonać nie później niż 72 godziny przed planowanym zabiegiem. Badanie diagnostyczne jest wykonywane poprzez pobranie wymazu z nosogardzieli Pacjenta. Skierowanie na wykonanie badania wystawia Klinika Miracki. W przypadku pozytywnego wyniku testu zabieg wykonywany jest po odbyciu przez Pacjenta kwarantanny i uzyskaniu negatywnego wyniku ponownie wykonanego testu.

**Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Leczenie łysienia
   • Rekonstrukcja owłosienia okolicy oka: brwi lub rzęs.
   • Przywrócenie owłosienia na obszarach pokrytych bliznami.
   • Ukrycie blizn po wcześniej przeprowadzanych starszych procedurach przeszczepu włosów (zabiegi „strips”).
   Leczenie łysienia
   • Znaczące zagęszczenie włosów skóry głowy.
   • Likwidacja zakoli.
   • Zapobieganie efektom łysienia.
   • Zbudowanie naturalnej, męskiej linii zarostu w przypadku Panów.

   Mocne strony zabiegu

   Jednak zalety zabiegu Smart Graft to nie tylko możliwość przeszczepu włosów w różne obszary. Przede wszystkim na tle innych, starszych zabiegów przeszczepu włosów Smart Graft wyróżnia się:

   • czasem trwania zabiegu (procedura przeszczepu włosów jest znacznie szybsza),
   • niską inwazyjnością,
   • niską bolesnością,
   • bardzo dużą efektywnością: przeżywalność pobranych cebulek włosów jest sięga nawet 98% dzięki zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania pobranych do przeszczepu włosów,
   • skróconym do minimum okresem rekonwalescencji,
   • brakiem widocznych blizn pozabiegowych,
    naturalnym efektem zabiegu: linia przeszczepionych włosów nie wygląda sztucznie, jest nie do rozpoznania dla osób postronnych.

   Kluczowe fakty

   Technologia

   Przeszczep włosów przeprowadzany jest w pełni zamkniętym, sterylnym systemie gwarantującym najwyższą możliwą przeżywalność pobranych włosów (około 98%).

   Precyzja

   Uzyskanie naturalnej linii włosów oraz brak blizn po pobraniu materiału jest możliwe dzięki zastosowaniu rozbudowanego systemu narzędziowego. Bardzo szeroki zestaw głowic pozwala na przeprowadzenie zabiegu z ogromną precyzją.

   Częstotliwość

   Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft jest zabiegiem jednorazowym, choć oczywiście można wykonywać go w kilku obszarach lub po upływie kilku lat powtórzyć zabieg dla zwiększenia efektów.

   Zasada Działania

   Przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów

   Po znieczuleniu skóry i ustaleniu obszarów, z których pobrane i w które zaimplementowane zostaną włosy lekarz wybiera właściwą głowicę ze skalpelem dopasowując średnicę do grubości pobieranego włosa. Następnie rozpoczyna procedurę pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych.

   Pobieranie graftów do przeszczepu

   Igła przy pomocy której pobierany jest włos działa w ruchu obrotowym, co powoduje że procedura przeprowadzana jest znacznie szybciej i w bardziej dla lekarza komfortowy sposób. Dodatkowo system wyposażony jest w separator uniemożliwiający wbicie igły na głębokość większą niż 1 mm co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

   Przekazanie włosów do pojemnika Smart Graft

   W kolejnej fazie, pobrane włosy są przekazywane w zamkniętym sterylnym systemie do pojemników, w których stworzone zostały warunki do przechowywania włosów ze szczególną dbałością o ich przeżywalność. W pojemnikach utrzymywana jest stała temperatura 6-8 stopni Celsjusza (optymalna dla włosów) oraz regulowany jest poziom nawilżenia roztworem soli fizjologicznej. Dzięki przechowywaniu w tym bezpiecznym dla włosów środowisku, przeżywalność włosów przeszczepianych metodą Smart Graft sięga 98% czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod.

   Implantacja włosów do skóry głowy

   W ostatniej fazie zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft przy użyciu precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę włosy są implantowane w wybrany obszar. Lekarz używając precyzyjnego „pena” wszczepia kolejne zespoły mieszkowe z niezwykłą precyzją kształtując na tym etapie perfekcyjną, naturalną linię przyszłych włosów. Nowoczesna pompa zapewnia szybkość i ogromną efektywność zabiegu.

   Wskazania

   • łysienie androgenowe (mężczyzn i kobiet),
   • łysienia pourazowe,
   • łysienie po napromieniowaniu lub poparzeniach,
   • łysienie będące wynikiem wcześniej przebytych stanów zapalnych skóry,
   • utrata owłosienia w obszarze, na którym powstały blizny pooperacyjne,
   • ubytki owłosienia w obszarze brwi, brody i wąsów,
   • ubytki owłosienia w obszarze klatki piersiowej

   Przeciwwskazania

   • zaawansowana cukrzyca i choroby układu krążenia,
   • aktywne stany zapalne skóry w obszarze poddawanym leczeniu,
   • łysienie plackowate,
   • łuszczyca,
   • zaburzenia krzepliwości,
   • przedwczesne łysienie androgenowe,
   • alergie na środki anestezjologczne,
   • ogólny zły stan zdrowia.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Celem pierwszej konsultacji jest zbadanie stanu skóry Pacjenta oraz wykluczenie przeciwwskazań.

   Pierwszy zabieg

   Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura trwa od 4 do około 6 godzin.

   Konsultacja kończąca

   Konsultacja ta ma na celu ocenę efektów zabiegu i samopoczucia Pacjenta po wykonanym zabiegu.

   Przed i po

   Jak się przygotować?

   Przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft nie wymaga od Pacjenta przeprowadzania szczególnie zaawansowanych procedur. Wystarczy przed zabiegiem przeprowadzić podstawowe badania, które posłużą lekarzowi podczas konsultacji jako podstawa do wyeliminowania przeciwwskazań do zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft.

   Częste pytania

   Kiedy pojawiają się efekty przeszczepu włosów?

   Zagęszczenie włosów widoczne jest po upływie 3-4 miesięcy, a finalny efekt pojawia się po roku lub półtora.

   Jak wygląda rekonwalescencja?

   Skóra po zabiegu przeszczepienia włosów Smart Graft jest oczywiście podrażniona, pozostają na niej ranki zarówno po pobraniu jak i w miejscach implantacji. Jest również tkliwa i bolesna przez kilka do kilkunastu godzin. Jednak – co bardzo istotne – po zabieg nie ma konieczności zakładania szwów ani stosowania opatrunków. Ranki są bowiem mikroskopijnej wielkości i same błyskawicznie ulegną zasklepieniu. Ważne: Włosy zakorzeniają się w nowym miejscu przez kilka dni. Po tym czasie Pacjent może zauważyć że włosy zaczynają wypadać – nie należy jednak niepokoić się tym zjawiskiem. Zakorzeniająca się cebulka „wyrzuca” starą łodygę włosa aby móc zacząć produkcję nowego włosa. Proces, w którym nowe włosy rozpoczynają wzrost może trwać 2 do trzech miesięcy.

   Ile trwa zabieg przeszczepu włosów?

   Cały zabieg trwa od 4 do około 6 godzin i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym nie wymaga od Pacjenta dłuższej obecności w klinice niż tylko sam czas trwania procedury.

   Komentarz eksperta

   Smart Graft to najlepsza metoda przeszczepu włosów. Zaawansowane pobieranie pojedynczych graftów (małych zespołów mieszków włosowych) to najmniej inwazyjna opcja, gwarantująca doskonałe rezultaty. Grafty są przechowywane w specjalnym roztworze w kontrolowanej temperaturze, który zapewnia najlepszą jakość i żywotność włosów. Miejsca dawcze i biorcze goją się błyskawicznie – Smart Graft to najmniej inwazyjna i najbardziej efektywna metoda przeszczepu włosów.

   Porady i recepcja

   pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

   Adresy klinik

   WARSZAWA

   al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

   Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

   ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

   Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

   al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

   Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

   ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

   Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


   KATOWICE

   ul. Żelazna 2 (Katowice)

   Kod pocztowy: 40-851 Katowice

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Newsletter

    Ważne linki

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki