Menu
najnowszy zabieg na łysienie Klinika Miracki Warszawa Smart Graft

Przeszczep włosów Smart Graft

Zabieg nowatorskiego przeszczepu włosów Smart Graft to całkowicie nowa jakość w medycznej walce o piękne, gęste, równomierne owłosienie! Jeżeli zmagacie się Państwo z problemem rzadkich lub wypadających włosów, jeśli walczycie z problemem łysienia lub powiększających się zakoli –zabieg Smart Graft jest zabiegiem właśnie dla Was.

Co istotne, przeszczep włosów stosuje się nie tylko na zakola czy czubek głowy, ale także na brodę i brwi. Procedura pozwala bowiem na skuteczny i mało inwazyjny przeszczep włosów, więc dzięki zabiegowi możecie Państwo uzupełnić na przykład niezbyt bujny zarost, co powoduje, że Smart Graft jest ulubionym zabiegiem mężczyzn.

Efektem zabiegu przeszczep włosów Smart Graft jest przywrócenie naturalnego, gęstego i pięknego owłosienia w wybranym obszarze. Rezultaty są bardzo naturalne, linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od tej naturalnej, jaką obradowała Pacjenta natura. Opinie naszych Pacjentów są zgodne, przeszczep Smart Graft przywraca nie tylko włosy, ale i pewność siebie!

 

Przeszczep włosów Smart Graft

Włosy po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu włosa od anagenu po telogen. A zatem pierwsze włosy wyrastające po przeszczepie Smart Graft Pacjent może dostrzec po około 2-3 miesiącach, zaś na pełen efekt trzeba poczekać ok. 12-14 miesięcy. Różnorodność igieł i precyzja zabiegu pozwalają na dowolne wyprofilowanie fryzury i przyszłej linii włosów, która do złudzenia przypominać będzie naturalną granicę owłosienia.

W powszechnej opinii pokutuje stereotyp, że linia przeszczepu włosów jest nienaturalnie „odcięta” od pozostałej części skóry i oddziela ją od niej cienka, ale zauważalna blizna. W przypadku zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft naturalny rezultat jest jednym z najważniejszych atutów zabiegu. Po przeszczepie włosów Smart Graft nie pozostają blizny zaś linia włosów przeszczepionych jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej linii włosów.

Przeszczep włosów Smart Graft

Obszar zabiegu1  zabieg
1 graft10 zł
1 graft - zabieg brwi / broda10 zł
1 graft - zabieg 1000-2000 graftów10 zł 15 zł
1 graft - zabieg powyżej 2000 graftów10 zł 15 zł
Cena minimalna zabiegu brwi/broda5 000 zł
Cena minimalna pozostałych zabiegów4 000 zł
*Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Leczenie łysienia
 • Znaczące zagęszczenie włosów skóry głowy
 • Likwidacja zakoli
 • Zapobieganie efektom łysienia
 • Zbudowanie naturalnej, męskiej linii zarostu w przypadku Panów
Leczenie łysienia
 • Rekonstrukcja owłosienia okolicy oka: brwi lub rzęs
 • Przywrócenie owłosienia na obszarach pokrytych bliznami
 • Ukrycie blizn po wcześniej przeprowadzanych starszych procedurach przeszczepu włosów (zabiegi „strips”)

Mocne strony zabiegu

Jednak zalety zabiegu Smart Graft to nie tylko możliwość przeszczepu włosów w różne obszary. Przede wszystkim na tle innych, starszych zabiegów przeszczepu włosów Smart Graft wyróżnia się:

 • czasem trwania zabiegu (procedura przeszczepu włosów jest znacznie szybsza),
 • niską inwazyjnością,
 • niską bolesnością,
 • bardzo dużą efektywnością: przeżywalność pobranych cebulek włosów jest sięga nawet 98% dzięki zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania pobranych do przeszczepu włosów,
 • skróconym do minimum okresem rekonwalescencji,
 • brakiem widocznych blizn pozabiegowych,
 • naturalnym efektem zabiegu: linia przeszczepionych włosów nie wygląda sztucznie, jest nie do rozpoznania dla osób postronnych.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

Technologia
Przeszczep włosów przeprowadzany jest w pełni zamkniętym, sterylnym systemie gwarantującym najwyższą możliwą przeżywalność pobranych włosów (około 98%).
Precyzja
Uzyskanie naturalnej linii włosów oraz brak blizn po pobraniu materiału jest możliwe dzięki zastosowaniu rozbudowanego systemu narzędziowego. Bardzo szeroki zestaw głowic pozwala na przeprowadzenie zabiegu z ogromną precyzją.

Częstotoliwość
Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft jest zabiegiem jednorazowym, choć oczywiście można wykonywać go w kilku obszarach lub po upływie kilku lat powtórzyć zabieg dla zwiększenia efektów.

Zasada Działania

Przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów

Po znieczuleniu skóry i ustaleniu obszarów, z których pobrane i w które zaimplementowane zostaną włosy lekarz wybiera właściwą głowicę ze skalpelem dopasowując średnicę do grubości pobieranego włosa. Następnie rozpoczyna procedurę pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych.

Pobieranie graftów do przeszczepu

Igła przy pomocy której pobierany jest włos działa w ruchu obrotowym, co powoduje że procedura przeprowadzana jest znacznie szybciej i w bardziej dla lekarza komfortowy sposób. Dodatkowo system wyposażony jest w separator uniemożliwiający wbicie igły na głębokość większą niż 1 mm co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Przekazanie włosów do pojemnika Smart Graft

W kolejnej fazie, pobrane włosy są przekazywane w zamkniętym sterylnym systemie do pojemników, w których stworzone zostały warunki do przechowywania włosów ze szczególną dbałością o ich przeżywalność. W pojemnikach utrzymywana jest stała temperatura 6-8 st