AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie kobiet

Łysienie kobiet – rodzaje i przyczyny

Codziennie tracimy około 100 włosów, ponieważ włosy obumierają i zostają zastąpione nowymi. Jeśli jednak wypadają garściami, zostają na poduszce, pod prysznicem, warto odwiedzić specjalistę i dowiedzieć się, gdzie tkwi problem. Około 20% Pacjentów zmagających się z utratą włosów to kobiety. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Jednym z nich są zaburzenia hormonalne, a głównie spadek poziomu estrogenów. Dzieje się tak po ciąży, podczas menopauzy lub po odstawieniu tabletek hormonalnych. Innymi przyczynami mogą być problemy z tarczycą lub niski poziom żelaza. Do utraty włosów często dochodzi na skutek długotrwałego i silnego stresu, a czasem z powodu zażywania pewnego rodzaju leków. Na kondycję włosów mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz zabiegi, które na nich przeprowadzamy. Częste farbowanie, oddziaływanie wysoką temperaturą mogą znacznie osłabiać włosy i powodować ich wypadanie. Zdarza się, że mamy do czynienia z łysieniem typu męskiego, czyli łysieniem androgenowym, które pojawia się zwykle w okresie menopauzy.

Łysienie kobiet – metody leczenia

Istnieje pewna ilość zabiegów, które pozwalają w sposób mało inwazyjny i skuteczny leczyć łysienie. Do najpopularniejszych należą: karboksyterapia,  zabiegi mezoterapii, przeszczep włosów.

Łysienie kobiet – karboksyterapia

Karboksyterapia to leczenie dwutlenkiem węgla, który zostaje podany podskórnie. Rozszerza on naczynia krwionośne, stymuluje powstanie nowych kapilar. W ten sposób zwiększa się przepływ krwi, a co za tym idzie transport tlenu i składników odżywczych. Skóra zostaje pobudzona do intensywnej odnowy, komórki pracują efektywniej i wydajniej. Skóra w okolicy mieszków włosowych zostaje zregenerowana, łysinie zostaje zahamowane. Stymuluje się odnowa i wzrost nowych włosów. Zabieg jest bezpieczny, krótki i bezbolesny. O efektach decyduje przeprowadzenie odpowiedniej liczby zabiegów, około 10-12.

Łysienie kobiet – mezoterapia

Mezoterapię z powodzeniem możemy stosować przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów. Zabieg polega na podaniu substancji odżywiających i pobudzających intensywne procesy regeneracyjne. Przygotowany preparat zostaje wprowadzony pod skórę na głowie. Zabieg nie wymaga podania znieczulenia, jest niemal bezbolesny, a skutki uboczne utrzymują się tylko kilka godzin (uczucie rozpierania, zaczerwienienie). 

Łysienie kobiet – przeszczep włosów

Spektakularne efekty można osiągnąć decydując się na przeszczep włosów Smart Graft. Po znieczuleniu skóry lekarz pobiera od Pacjenta pojedyncze zespoły mieszkowe, umieszcza je w specjalnym pojemniku z roztworem soli fizjologicznej, a następnie wszczepia w zmienione chorobowo miejsca. Efekty nie są natychmiastowe, należy poczekać na nie kilka miesięcy. Rezultaty są jednak trwałe, dlatego nie ma konieczności powtarzania zabiegu.

Polecane zabiegi leczenia kobiecego:

Dr Cyj

Karboksyterapia

Smart Graft

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki