NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate to jedna z przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Charakteryzuje się łysieniem występującymi na niewielkich obszarach głowy, które nie jest spowodowane żadnymi zmianami skórnymi ani stanami zapalnymi, zatem dokładną przyczynę schorzenia ciężko jest ustalić.

Łysienie plackowate – przyczyny

Do tej pory trudno jest wskazać bezpośrednią przyczynę występowania łysienia plackowatego. Najczęściej jest to podłoże genetyczne, a schorzenie dziedziczone jest po przodkach. Za najbardziej prawdopodobne czynniki chorobotwórcze podaje się:nadmierne narażenie na stres, zaburzenia psychiczne, zaburzenia pracy poszczególnych gruczołów, choroby immunologiczne, zaburzenia hormonalne.

Łysienie plackowate – objawy

Łysienie plackowate jest najbardziej charakterystyczną formą nadmiernej utraty włosów. Na skórze głowy pojawiają się niewielkie obszary głowy, na których występuje całkowita utrata włosów. Może występować pojedynczo lub mnogo, a w efekcie postępowania choroby może dojść do całkowitego wyłysienia, a także utraty włosów z innych części ciała, na przykład brwi czy rzęs. Choroba dotyczy obu płci, a jej objawy mogą pojawić się w każdym wieku, choć najczęściej, pierwsze przypadki łysienia plackowatego zauważalne są już w okresie dzieciństwa.

Łysienie plackowate – leczenie

Leczenie łysienia plackowatego odbywa się poprzez stosowanie leków miejscowych i ogólnych, które mają za zadanie zwalczać stan zapalny i pobudzać mieszki włosowe do pracy, a także odżywić skórę głowy oraz strukturę włosa. Miejscowo stosuje się również terapię alergenami kontaktowymi, leki immunosupresyjne, środki stymulujące wzrost włosów.

Polecane zabiegi w leczeniu łysienia plackowatego:

SmartGraft – przeszczep włosów
Karboksyterapia
Mezoterapia igłowa
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki