AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie poporodowe

Łysienie poporodowe to przypadłość, na którą cierpią kobiety po połogu. W okresie ciąży kobiety cieszą się pięknymi, zdrowymi i lśniącymi włosami. Niestety zaraz po porodzie, kiedy hormony wracają do stanu sprzed 9 miesięcy, włosy słabną i zaczynają wypadać. U niektórych kobiet problem jest naprawdę poważny i włosy wychodzą w dużych ilościach. Inne panie nawet nie zauważają, że coś złego dzieje się z włosami. Problem utraty włosów w okresie połogu jest zjawiskiem przejściowym.

Łysienie poporodowe – przyczyny

Kilka miesięcy po porodzie spada poziom estrogenów, co sprawia, że włosy wypadają. Wahania ormonalne są główną przyczyną łysienia poporodowego. Po ciąży zostaje zaburzona proporcja ilości włosów w fazie wzrostu (anagen) a tych w fazie wypadania (telogen). Włosów w fazie telogenu jest po porodzie aż 70%, czyli stanowią one przeważającą większość. Stąd też nadmierny ich ubytek. Etap wypadania może trwać około 3 miesięcy. Po tym czasie nastąpi odrost włosów, czyli faza ich wzrostu, która może trwać kilka lat. Odrastające włosy są początkowo słabe, cienkie i delikatne. Można je wspomóc odpowiednią dietą, bogatą w mikro- i makroelementy oraz witaminy z grupy B. Młode mamy powinny pamiętać, że jeśli karmią piersią, wskazane jest zasięgnięcie opinii lekarza, jakie preparaty mogą bezpiecznie stosować.

Łysienie poporodowe – leczenie

Aby wzmocnić włosy domowymi metodami i zahamować łysienie, można stosować specjalne preparaty, a także masaże skóry głowy. Celem jest wydłużenie życia cebulki włosowej, poprawienie ukrwienia skóry, uzupełnienie niedoborów. Jeżeli proponowane sposoby nie pomagają, problem jest naprawdę zauważalny i powoduje dyskomfort oraz spadek nastroju, pomocna może okazać się wizyta u specjalisty i wybór jednej z metod, których dostarcza medycyna estetyczna. Z powodzeniem można przeprowadzać zabiegi z wykorzystaniem lamp ze światłem LED, które emitują czerwone lecznicze światło przenikające do wnętrza skóry. Światło odbudowuje strukturę włosa, poprawia ukrwienie cebulek, odżywia osłabione komórki. Również mezoterapia skóry głowy może przynieść oczekiwane efekty, które zadowolą kobiety cierpiące z powodu utraty włosów. Mezoterapia pomaga powstrzymać łysienie poporodowe, a włosy, które odrastają stają się mocniejsze i znacznie grubsze. Podczas zabiegu wstrzykuje się specjalny koktajl, przygotowany indywidualnie dla pacjentki. 

Polecane zabiegi w leczeniu łysienia poporodowego:

Mezoterapia igłowa
Przeszczep włosów Smart Graft
Dr Cyj
Karboksyterapia
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki