Skip to main content

Łysienie rzekomoplackowate

Łysienie rzekomoplackowate jest odmianą łysienia plackowatego, które objawia się jako wyłysiałe ogniska na skórze głowy. Łysiejące obszary mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Nazwa tego schorzenia wiąże się natomiast z faktem, że w miejscach pozbawionych włosów skóra zaczyna przypominać bliznę.

Łysienie rzekomoplackowate – przyczyny

Najczęstszą przyczyną łysienia plackowatego rzekomo są zaburzenia o charakterze nerwowym. Schorzenie to może wynikać także z nieprawidłowego odżywienia włosów, złych nawyków pielęgnacyjnych czy chwilowego spadku odporności w obszarze skóry głowy. Czynnikami odpowiedzialnymi za łysienie rzekomoplackowate mogą być także: silny stres, zmiany hormonalne, środki chemiczne, alergie, infekcje wirusowe i predyspozycje genetyczne.

Łysienie rzekomoplackowate – objawy

Głównym objawem łysienia rzekomoplackowatego są wyłysiałe ogniska na skórze głowy o różnych kształtach. Początkowo łysienie plackowate rzekomo dotyka jedynie wierzchołka głowy, jednak z czasem wypadanie włosów rozszerza się na pozostałe obszary skóry głowy. Ta odmiana łysienia plackowatego nie prowadzi do całkowitej utraty włosów, jednak w wyłysiałych już miejscach nie następuje ponowny wzrost nowych włosów.

Łysienie rzekomoplackowate – leczenie

W związku z tym, że przebieg łysienia rzekomoplackowatego jest trudny do przewidzenia, proces jego leczenia przysparza również wielu trudności. Choroba może ustąpić samoistnie po upływie kilku miesięcy lub przybrać postać przewlekłą. Dodatkowo nie istnieje jedna, skuteczna i uniwersalna, metoda leczenia łysienia plackowatego rzekomo. Komfort psychiczny pacjenta może jednak znacząco poprawić noszenie peruki, zaś dawny wygląd naturalnych włosów może przywrócić przeprowadzony przeszczep włosów.

Polecane zabiegi leczenia łysienia rzekomoplackowatego:

Mezoterapia igłowa
Przeszczep włosów Smart Graft
Dr Cyj
Karboksyterapia
Terapia światłem LED

0