NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Łysienie tarczycowe

Tarczyca odpowiada za metabolizm organizmu, dlatego każda nieprawidłowość w jej funkcjonowaniu przekłada się na problemy z nim związane. Bywa przyspieszony lub zwolniony, a żaden z tych przypadków nie wpływa korzystnie na ogólne funkcjonowanie organizmu. Zarówno nadczynność, jak i niedoczynność tarczycy mogą skutkować łysieniem tarczycowym, które przybiera różne formy.

Łysienie tarczycowe – objawy

Nadczynność tarczycy to stan, kiedy organizm zwielokrotnia obroty. Metabolizm jest znacznie przyspieszony, co objawia się pobudzeniem, kołataniem serca, dusznościami, zwiększonym apetytem, poceniem się dłoni oraz kłopotami z włosami. W związku z przyspieszonym metabolizmem, włosy szybciej się starzeją, a zatem również szybciej wypadają. Dodatkowo, stają się delikatniejsze i słabsze. Łysienie tarczycowe przy nadczynności tarczycy może przebiegać dwojako: obejmować całą powierzchnię głowy, ale mogą także tworzyć się przestrzenie wolne od włosów, otoczone prawidłowo owłosioną skórą. W drugim przypadku mamy do czynienia z łysieniem plackowatym.
Niedoczynność tarczycy to stan chorobowy, w którym metabolizm jest spowolniony, a więc pojawia się osłabienie, apatia, skóra staje się blada i zimna. Włosy są łamliwe, przesuszone, matowe. Może pojawić się łysienie tarczycowe na głowie, brwiach oraz narządach płciowych. Takie łysienie rozwija się znacznie wolniej niż przy nadczynności.

Łysienie tarczycowe – leczenie

Jeśli utrata włosów związana jest z chorobą tarczycy, najważniejsze jest jej leczenie. Należy dążyć do ustabilizowania poziomu hormonów, co powinno doprowadzić do poprawy kondycji włosa oraz zatrzymania procesu łysienia tarczycowego. Dlatego konieczna jest wizyta u endokrynologa, badania oraz kuracja hormonalna. Proces regeneracji włosów można przyspieszyć odpowiednią pielęgnacją oraz suplementacją i dietą bogatą w niezbędne składniki odżywcze.
Medycyna estetyczna oferuje liczne zabiegi, które wspomagają odrastanie włosów, powodują, że stają się mocniejsze i zdrowsze. Spośród wielu metod leczenia łysienia tarczycowego, dużym powodzeniem cieszy się mezoterapia, a także kuracje światłem lampy LED. Również przeszczep włosów może okazać się skuteczny, jeśli ubytki są naprawdę duże, a nie chcemy długo czekać na efekty kuracji. Pamiętajmy jednak, że wszystkie metody wspomogą odrost włosa, poprawią samopoczucie, ale nie zastąpią leczenia farmakologicznego, które jest niezbędne w przypadku chorej tarczycy.

Polecane zabiegi leczenia łysienia tarczycowego:

Mezoterapia igłowa
Przeszczep włosów Smart Graft
Dr Cyj
Karboksyterapia
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki