NIR

Wykorzystywana w nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej technologia NIR (ang. near infrared) opiera się na działaniu bliskiej podczerwieni. Promieniowanie energetyczne, znane właśnie jako podczerwień, ma fale o długości pomiędzy widzialnym światłem a falami radiowymi.


NIR – właściwości

Technologia NIR, czyli promieniowanie czerwone (IR – od ang. infrared) w bliskim zakresie, pozwala na wnikanie promieni pod skórę zależnie od długości fal. Im krótsze fale podczerwieni, tym fale wnikają głębiej w skórę. Dlatego też podczerwień w medycynie ma właściwości biologiczne, podnoszące temperaturę tkanek, co powoduje pobudzenie i powstanie nowych włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność i nawilżenie skóry. Dzieje się to na skutek zwiększenia energii kinetycznej cząstek tkanek.
Powstały w wyniku działania NIR efekt termiczny powoduje miejscowe przekrwienie tkanek, przez co zmniejsza się napięcie mięśni, a przemiana materii jest przyspieszona. Podczerwień ma właściwości pozwalające na poprawę kondycji skóry na wszystkich obszarach ciała.

NIR – zastosowanie

Technologia podczerwieni zastosowanie znajduje szczególnie w zabiegach modelowania i ujędrniania ciała. Technologię NIR wykorzystuje się w celu wykonania nieinwazyjnego liftingu, odmłodzenia tkanek, a także ujędrnienia i wymodelowania ciała.

NIR – efekty

Zabieg z wykorzystaniem technologii NIR pozwala na:
usunięcie cellulitu
likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej
wymodelowanie twarzy (np. podbródka)
ujędrnienie skóry
odmłodzenie skóry.

Polecane zabiegi z użyciem technologii NIR:

Vela Shape III – modelowanie i ujędrnianie ciała
Vela Shape III – modelowanie podbródka

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki