AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Obkurczanie skóry

Obkurczanie skóry należy do zabiegów służących przede wszystkim poprawie komfortu psychicznego pacjenta. Jednak w niektórych sytuacjach wskazane jest ono również jako sposób na ułatwienie poruszania się, np. w przypadku znacznego nadmiaru skóry u pacjentów, którzy gwałtownie schudli, choćby po zabiegu bariatrycznym. Zabieg ten można wykonać w bardziej lub mniej inwazyjny sposób, w zależności od potrzeb pacjenta oraz skali problemu.

Obkurczanie skóry – wskazania

Wskazania do zabiegu obkurczania skóry mogą być różne, w tym nadmiar tkanki po gwałtownej utracie wagi, obwisła skóra na brzuchu po ciąży, procesy starzenia się skóry – przede wszystkim utrata jej jędrności, a także utrata właściwego owalu twarzy. W zależności od przypadku, stosowane metody mogą nie wymagać nawet przerwania ciągłości skóry, jednak niekiedy konieczny będzie zabieg chirurgiczny.

Obkurczanie skóry – metody

Zależnie od tego, czy chcemy zastosować metodę ujędrniania skóry po odchudzaniu, czy jedynie poprawić wygląd skóry twarzy, możemy wybrać odpowiednią procedurę. Najczęściej wykonuje się zabieg: Chirurgiczny – najlepszy w przypadku obwisłej skóry po odchudzaniu, zwłaszcza gdy utrata wagi była znaczna i nastąpiła bardzo gwałtownie. Dzieje się tak np. po operacjach resekcji żołądka czy założenia opaski bariatrycznej, Ultradźwiękami bądź z pomocą radiofrekwencji – obkurczanie skóry opiera się tu na podgrzaniu tkanki do odpowiedniej temperatury, co skraca włókna kolagenowe i pobudza fibroblasty do produkcji białek, stanowiących główny budulec skóry, Laserowy – niezwykle precyzyjny i skuteczny, pozwala na poprawę wyglądu zarówno twarzy, jak i skóry na ciele. Niekiedy, zamiast zabiegów obkurczania skóry, zaleca się stosowanie wypełniaczy, np. w przypadku obwisłych piersi po ciąży bądź odchudzaniu.

Polecane zabiegi obkurczania skóry:

Vela Shape III Accent Prime ULTRAFORMER III Sono Queen

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki