Obkurczanie skóry

Obkurczanie skóry należy do zabiegów służących przede wszystkim poprawie komfortu psychicznego pacjenta. Jednak w niektórych sytuacjach wskazane jest ono również jako sposób na ułatwienie poruszania się, np. w przypadku znacznego nadmiaru skóry u pacjentów, którzy gwałtownie schudli, choćby po zabiegu bariatrycznym. Zabieg ten można wykonać w bardziej lub mniej inwazyjny sposób, w zależności od potrzeb pacjenta oraz skali problemu.

Obkurczanie skóry – wskazania

Wskazania do zabiegu obkurczania skóry mogą być różne, w tym nadmiar tkanki po gwałtownej utracie wagi, obwisła skóra na brzuchu po ciąży, procesy starzenia się skóry – przede wszystkim utrata jej jędrności, a także utrata właściwego owalu twarzy.
W zależności od przypadku, stosowane metody mogą nie wymagać nawet przerwania ciągłości skóry, jednak niekiedy konieczny będzie zabieg chirurgiczny.

Obkurczanie skóry – metody

Zależnie od tego, czy chcemy zastosować metodę ujędrniania skóry po odchudzaniu, czy jedynie poprawić wygląd skóry twarzy, możemy wybrać odpowiednią procedurę. Najczęściej wykonuje się zabieg:
Chirurgiczny – najlepszy w przypadku obwisłej skóry po odchudzaniu, zwłaszcza gdy utrata wagi była znaczna i nastąpiła bardzo gwałtownie. Dzieje się tak np. po operacjach resekcji żołądka czy założenia opaski bariatrycznej,
Ultradźwiękami bądź z pomocą radiofrekwencji – obkurczanie skóry opiera się tu na podgrzaniu tkanki do odpowiedniej temperatury, co skraca włókna kolagenowe i pobudza fibroblasty do produkcji białek, stanowiących główny budulec skóry,
Laserowy – niezwykle precyzyjny i skuteczny, pozwala na poprawę wyglądu zarówno twarzy, jak i skóry na ciele.
Niekiedy, zamiast zabiegów obkurczania skóry, zaleca się stosowanie wypełniaczy, np. w przypadku obwisłych piersi po ciąży bądź odchudzaniu.

Polecane zabiegi obkurczania skóry:

Vela Shape III
Accent Prime
ULTRAFORMER III
Sono Queen

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki