Prosak

Prosak – informacje ogólne:

Prosaki są niezbyt dużymi krostkami, które najczęściej pojawiają się na naszej twarzy. Głównie w okolicy oczu i na policzkach. Jednak można spotkać się z nimi także w okolicy miejsc intymnych. Często mogą być pozostałościami z okresu noworodkowego, lecz nie muszą. Problem ten dotyka także osób dorosłych. Do ich obecności przyczynia się, w głównej mierze, nadmierna praca gruczołów łojowych. To właśnie u ich ujścia gromadzony jest nadmiar sebum, przez co się zatykają. Ogólnie prosaki się są szkodliwe dla naszego organizmu. Nie są bolesne, ani nie powodują swędzenia. Jednak z uwagi na ich wygląd, dla większości osób, są po prostu nieestetyczne.

Prosak – przyczyny powstawania:

Wśród lekarzy nie istnieje jedna, zgodna teoria, głosząca przyczyny powstania prosaków. Co prawda, ich obecność, upatrywana jest nadmiarem sebum. Jednak część specjalistów twierdzi, że mogą mieć one podłoże w naszych genach. Z kolei inni, przekonują, że problem ten, pojawia się przez hormony – w wyniku ich nieprawidłowych zmian. Jednak wszyscy zgodni są co do jednego. To właśnie nieodpowiednia higiena i zła pielęgnacja skóry, w znaczącej mierze, sprzyja ich występowaniu. To właśnie doprowadzenie do niedrożności porów prowadzi, w dalszym postępowaniu, do obecności prostaków.

Prosak – zabiegi:

Nieestetycznych prosaków możemy pozbyć się, przede wszystkim, u kosmetyczki lub dermatologa. Obecnie istnieje kilka sposobów na walkę z tym problemem. Tych niewielkich grudek można pozbyć się, dzięki odpowiedniemu przekłuciu – jednak nie rób tego samodzielnie! I nawet nie próbuj ich wyciskać! Zabiegami, które pomogą pokonać Ci ten problem są m.in.: wymrażanie, mikrodermabrazja oraz inne zabiegi złuszczające i elektrokoagulacja. Warto pamiętać także o możliwościach, jakie oferuje nam medycyna estetyczna. Być może terapia laserowa okaże się dobrym rozwiązaniem?

Terapia światłem LED

Alma Harmony Acne

Icon 1540

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki