AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze dekolt

Pryszcze dekolt – wprowadzenie

Pryszcze na dekolcie są zazwyczaj odmianą trądziku grudkowo-zaskórnikowego, zwanego młodzieńczym, gdyż pojawiają się często u nastolatków i wynikają z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Mogą być też następstwem określonych problemów zdrowotnych, np. nadpotliwości. Zmiany ropne na dekolcie charakteryzują się wyczuwalnymi pod palcami drobnymi zgrubieniami, zawierającymi nadmiar sebum. Zmiany na dekolcie mają postać zaskórników żółtych lub białych.

Pryszcze dekolt – skąd się biorą?

Powstawaniu trądziku sprzyja niewłaściwa dieta, na którą składają się zbyt słodkie lub tłuste i pikantne potrawy. Jeżeli w posiłkach jest zbyt dużo i białka, alkoholu czy kawy,wówczas także pojawiają się takie zmiany. Nagromadzony łój w połączeniu z zrogowaciałym naskórkiem oraz brudem stanowi dodatkową przyczynę pojawiania się pryszczy.  Innymi powodami tworzenia się pryszczy na dekolcie są zaburzenia hormonalne, np. niewłaściwe stężenia prolaktyny, oraz zaburzona higiena lub używanie nieodpowiednich dla skóry kosmetyków. Na pojawienie się pryszczy wpływają też długotrwały stres i zmęczenie organizmu.

Pryszcze dekolt – zapobieganie i terapia

Aby zapobiec powstawaniu pryszczy w tak ważnym dla naszego wizerunku miejscu, warto stosować zbilansowaną dietę, tj. włączyć do niej oczyszczające zioła i produkty zawierające błonnik. Należy też pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów. Niezwykle istotna jest codzienna higiena i pielęgnacja skóry (zapobieganie wysuszaniu jej i nieeksoponowanie na promienie słoneczne). Często konieczny okazuje się zabieg kosmetyczny – regularnie powtarzany. Krosty na dekolcie, powstałe w wyniku zakażenia wirusowego, trzeba leczyć farmakologiczne. w połączeniu z preparatami stosowanymi miejscowo.

Terapia światłem LED

Alma Harmony Acne

Icon 1540


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki