AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze ropne na pośladkach

Niedoskonałości skórne praktycznie zawsze wpływają negatywnie na nasze samopoczucie i obniżają pewność siebie. W przypadku pryszczy ropnych na pośladkach dochodzi jeszcze do tego wstyd i dyskomfort, który przyczynia się do rezygnacji korzystania z sauny, basenu czy opalania. Jest to dolegliwość, którą warto i należy leczyć, wymaga jednak wizyty u dermatologa, trafnej diagnostyki oraz podjęcia skutecznej terapii.

Pryszcze ropne na pośladkach – przyczyny

Wypryski ropne na pośladkach spowodowane są najczęściej trądzikiem skupionym, który jest odmianą trądziku pospolitego. Powstawanie tych wstydliwych krost ropnych wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi oraz nadmiernym wytwarzaniem łoju. Trądzik skupiony to choroba wieloczynnikowa, która występuje głównie u mężczyzn, a uwarunkowana jest między innymi namnażaniem się bakterii, stresem oraz niewłaściwą dietą, składającą się z tłustych i ostrych potraw oraz fast foodów. Przyczyną występowania wyprysków na pośladkach może być także rogowacenie przymieszkowe, czyli zaburzenie procesów keratynizacji naskórka i tworzenie się substancji rogowej. Ponadto, powodem pojawiania się na skórze krost ropnych jest też czasem alergia, związana na przykład ze stosowaniem drażniących preparatów do higieny intymnej. Podłożem powstawania pryszczy ropnych na pośladkach jest również nadpotliwość oraz noszenie zbyt obcisłej bielizny z nieodpowiedniego, sztucznego materiału, takiego jak poliester, akryl czy nylon.

Pryszcze ropne na pośladkach – leczenie

W sytuacji pojawienia się krost ropnych z powodu trądziku pospolitego, leczenie dermatologiczne opiera się na miejscowym zastosowaniu antybiotyku, kwasu azelainowego, nadtlenku benzoilu, a także retinoidów, czyli pochodnych witaminy A. Czasem dodatkowo konieczne jest wdrożenie terapii hormonalnej. Medycyna estetyczna posiada również skuteczne rozwiązania w postaci laseroterapii, mikrodermabrazji oraz krioterapii. Jeśli powodem pojawienia się wyprysków na pośladkach jest alergia połączona ze stanem zapalnym, najczęściej potrzebne jest zastosowanie leków przeciwhistaminowych lub antybiotyków.

Pryszcze ropne na pośladkach – profilaktyka

Krosty ropne występujące na pośladkach wymagają podjęcia leczenia u dermatologa i kosmetologa. Profilaktyka polega przede wszystkim na zastosowaniu diety niskotłuszczowej, z wykluczeniem ostrych potraw, słodyczy, przetworzonej żywności, a także fast foodów. Z pewnością dobrze jest też nosić luźniejszą bieliznę z naturalnego, wysokojakościowego materiału oraz zadbać o częstszą jej zmianę, zwłaszcza latem, podczas występowania gorących temperatur. Pomocnym działaniem profilaktycznym są również kąpiele ziołowe, na przykład z zastosowaniem rumianku, który łagodzi stany zapalne skóry i przyspiesza gojenie się wyprysków na pośladkach.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy ropnych na pośladkach

Niewątpliwie zabiegami polecanymi w leczeniu pryszczy ropnych na pośladkach oraz blizn potrądzikowych są:

Terapia światłem LED

Alma Harmony Acne

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki