AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Siwe włosy

Siwe włosy – informacje ogólne

Siwienie włosów opiera się na utracie naturalnego pigmentu włosa. To właśnie melanina, jako naturalny barwnik włosa, nadaje mu odpowiedni kolor – od blondu aż po czerń. Barwnik ten, kształtuje się w ciałkach melaninowych, znajdujące się w melanocytach, które powstają podczas procesu melanogenezy. Jednak z czasem produkcja melaniny stopniowo spada. Dochodzi wtedy do redukcji melanocytów, które są zdolne do melanogenezy. Gdy poziom melaniny spadnie całkowicie, to włos traci pigment, przez co siwieje. Pojawiający się problem z reguły dotyka osoby zbliżające się wiekiem do 40 lat. To właśnie wtedy, najczęściej, zauważamy pierwsze siwe włosy. Jednak od każdej reguły mogą być wyjątki. Siwizna może również spotkać osoby przed 20 r.ż. – ma to najczęściej podłoże genetyczne.

Siwe włosy – zapobieganie

Najczęstszymi przyczynami, rozpatrywanymi, jako czynniki sprzyjające występowaniu siwych włosów, są choroby oraz nieodpowiedni tryb życia. To właśnie dlatego, niezwykle ważne, jest dbanie o te sfery. Przedwczesne siwienie może nas dopaść, gdy: mamy różne niedobory (np. biotyny, kwasu foliowego, witaminy B12)  i przeżywamy nadmierny oraz długotrwały stres. Dodatkowo, temu zjawisku, sprzyjają choroby takie jak: anemia, choroba Addisona, zespół Booka, Wernera, Waardenburga, a także choroby związane z tarczycą. Nie wszystkim tym czynnikom można zapobiegać. Jeśli jednak możemy ograniczyć ten nadmierny stres i uzupełnić nasze niedobory – to niezwłocznie zacznijmy w tym kierunku działać.

Siwe włosy – zabiegi

Nasze włosy siwieją nie tylko na końcach i całej swojej długości, ale także w cebulkach. To właśnie dlatego ważne jest, by dbać o nie należycie. Siwe włosy możemy ukryć pod farbą, jednak nie ukrywajmy, że daje to efekt krótkiego maskowania. Być może warto wypróbować domowe sposoby? Mowa tu o stosowaniu płukanek, które odpowiednio ściemnią nasze włosy bądź je rozjaśnią – zależnie od tego, z czego zastosujemy owy preparat. Nie zapominajmy również o tym, że w salonie fryzjerskim możemy wykonać zabieg odsiwiania. Polega on na powolnej regeneracji odbudowy naszych melanocytów.

Polecane zabiegi wzmacniające włosy:

Dr Cyj

Karboksyterapia

 

Smart Graft

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki