Skleroterapia
Skleroterapia
Skleroterapia to zabieg stosowany u Pacjentów, którzy cierpią na przewlekłą niewydolność żylną. Dolegliwość ta objawia się pękającymi naczynkami na różnych częściach ciała oraz wystającymi żyłami – najczęściej na kończynach dolnych. Osoby posiadające cerę naczynkową są szczególnie narażone na pękające naczynka. Skleroterapia zapewnia zamykanie naczynek oraz chowanie wystających żył. Zabieg należy co jakiś czas powtarzać, ponieważ objawy mogą powracać. Pacjenci, którzy mają problem z pękającymi naczynkami mogą wybierać spośród trzech zabiegów skleroterapii:
Przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegami skleroterapii należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz o chorobach, na które się cierpi. Tylko w ten sposób specjalista będzie mógł dostosować zalecenia zabiegowe do potrzeb Pacjenta oraz specyfiki metody skleroterapii. Pacjenci powinni odpowiednio przygotować skórę do zabiegu – skóra musi być wydepilowana oraz nie może być podrażniona świeżą opalenizną. W dniu zabiegu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu.
Efekty zabiegu
Pierwsze efekty skleroterapii są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak by otrzymać satysfakcjonujący wygląd skóry należy wykonać kilka sesji zabiegowych. Efekty utrzymują się w zależności od skóry Pacjenta – jeśli skóra jest naczynkowa, pękające naczynia mogą powracać. Skóra po zalecanej ilości zabiegów jest wyraźnie wygładzona oraz nabiera zdrowego kolorytu.