AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Szare włosy

Szare włosy – informacje ogólne

Szare włosy są problemem dotykającym najczęściej osoby pomiędzy 30-40 r.ż. To właśnie wtedy, pojawiają się pierwsze oznaki starości – najczęściej w formie pojedynczych, szarych włosów. U większości osób wzbudzają niepokój przed początkiem starości. Często to właśnie one, przyczyniają się do naszego przekonania, że młodość mamy już za sobą, a tym samym nasza atrakcyjność maleje. Siwiejące włosy nie zawsze jednak są oznaką starzenia. Ich przedwczesne pojawianie się może świadczyć o złej diecie, nadmiernym stosowaniu używek lub mogą być spowodowane genetyką. To ostatnie najczęściej dopada ludzi młodych – czasami nawet dzieci.

Szare włosy – zapobieganie

Szare włosy w młodym wieku (tj. przed 30 r.ż.) mogą pojawiać się przez: częste migreny, choroby tarczycy, choroby autoimmunologiczne (stwardnienie rozsiane), zaburzenia krążenia oraz przewlekły stres, brak aktywności fizycznej, zbyt małej ilości snu, a nawet przez zanieczyszczone środowisko. By jak najskuteczniej zapobiegać występowaniu siwizny na głowie, należy zacząć prowadzić zdrowy tryb życia i stopniowo eliminować sprzyjające im czynniki. Gdy problem pojawiających się szarych włosów wystąpił około 40 r.ż – nie panikuj! Są jeszcze sposoby, które mogą Ci pomóc.

Szare włosy – zabiegi

Oprócz pójścia na łatwiznę i pomalowania włosów farbą, możemy wypróbować zabieg odsiwiania. Najczęściej decydują się na niego panowie, gdyż dzięki temu, nie zostaje zmieniony kolor włosów. Odsiwianie, przeprowadzane w salonie fryzjerskim, polega na powolnej regeneracji poprzez odbudowę melanocytów, odpowiedzialnych za barwę. Warto również stosować domowe sposoby, które mogą odpowiednio ściemnić nasze włosy lub je rozjaśnić. W tym celu, niezwykle pomocne, okażą się płukanki np. z łupin orzecha włoskiego, cebuli, ziołowa płukanka (z czarnej herbaty, rozmarynu i szałwii).

Polecane zabiegi wzmacniające włosy:

Dr Cyj

Karboksyterapia

Przeszczep włosów Smart Graft

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki