Skip to main content

Utrata jędrności piersi

Utrata jędrności piersi wiąże się przede wszystkim z ich opadaniem i utratą krągłego kształtu. Często towarzyszą jej także rozstępy, a czasem przebarwienia – w zależności od przyczyny opadania biustu. Utrata jędrności piersi to problem przede wszystkim natury estetycznej, który zwykle nie wpływa na zdrowie, ale może być przyczyną dyskomfortu psychicznego.

Utrata jędrności piersi – przyczyny

Do przyczyn utraty jędrności piersi zaliczamy:
Działanie grawitacji – im większy biust, tym bardziej i szybciej będzie opadać.
Wiek – z upływem czasu włókna kolagenowe w skórze ulegają degradacji, na czym cierpi jędrność skóry.
Ciąża i karmienie piersią – są przyczyną nie tylko braku jędrności, lecz także pojawiania się rozstępów.
Nagły spadek wagi – skóra nie zdąży powrócić do poprzedniego stanu, przez co nie tylko pozostanie rozciągnięta, lecz także z widocznymi rozstępami.
Nieodpowiedni biustonosz – warto poznać swój właściwy rozmiar, najlepiej w czasie konsultacji z doświadczoną brafitterką.

Utrata jędrności piersi – leczenie

Aby zapobiec opadaniu biustu, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji tego obszaru ciała – wcieraniu balsamów i ochronie przeciwsłonecznej. Nie zapominajmy także o zgubnym wpływie niektórych nawyków – paleniu papierosów czy niewłaściwym dobieraniu biustonosza, zwłaszcza na czas intensywnych ćwiczeń fizycznych. W przypadku utraty jędrności piersi do wyboru jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą pożegnać problem – inwazyjna operacja biustu nie jest już jedynym dostępnym rozwiązaniem. Możemy zdecydować się, np. na:
Nici liftingujące – taki lifting biustu zalecany jest przede wszystkim paniom o małym lub średnim rozmiarze piersi.
Lipotransfer – polega na powiększaniu i ujędrnianiu biustu tkanką pozyskaną podczas liposukcji, a więc naszym własnym tłuszczem, dzięki czemu ryzyko odrzucenia wypełniacza przez organizm jest zminimalizowane.
Lifting ultradźwiękami – jedna z najmniej inwazyjnych metod na podniesienie biustu.
Wypełnianie kwasem hialuronowym – preparat stopniowo wchłania się do organizmu, dlatego zabieg trzeba powtarzać. Zapewnia naturalny efekt.
Endermologia – czyli lifting biustu za pomocą endomasażu.
Lifting falami RF – czyli tzw. radiofrekwencja. Fale rozgrzewają włókna kolagenowe w skórze, które kurczą się, powodując podniesienie biustu.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty jędrności piersi: