AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wągry białe

Wągry białe – informacje ogólne

Zaskórniki zamknięte to rodzaj wągrów pojawiających się na naszym ciele. Bardzo częstym podłożem do ich powstawania jest łój skórny. Podczas połączenia się tego sebum z martwymi komórkami oraz brudem zostaje on uwięziony pod naszą skórą. Efekt jest widoczny gołym okiem – na skórze pojawiają się białe krostki, wielkości główki szpilki. Osoby z cerą tłustą, a także mieszaną znacznie częściej są narażone na ich powstawanie. Nie oznacza to jednak, że ludzie z cerą suchą nie miewają tego problemu. Warto również wiedzieć, że zaskórniki zamknięte towarzyszą zmianom hormonalnym zachodzącym w okresie dojrzewania. Mogą pojawić się na nosie, brodzie oraz twarzy w miejscach, które najczęściej się przetłuszczają.

Wągry białe – zapobieganie

Zapobieganie wągrom białym nie jest trudne. Należy przede wszystkim pamiętać o korzystania z toników oraz żeli oczyszczających naszą twarz. Preparaty pomagają odblokować zatkane pory, utrzymując przy tym odpowiednie pH skóry. Warto również pamiętać o stosowaniu peelingów drobnoziarnistych, które zrogowacą martwy naskórek i skutecznie się go pozbęda. Odpowiednie nawilżanie skóry jest także ważne – nie stosujemy kremów wysoce nawilżających, jeżeli nasza skóra ma skłonności do bycia tłustą. Dbajmy więc przede wszystkim o ogólną higienę skóry oraz odpowiedni dobór kremów dostosowanych do rodzaju naszej cery.

Wągry białe – zabiegi

W walce z niechcianymi zaskórnikami pomocne mogą okazać się przede wszystkim zabiegi u kosmetyczki, choćby mikrodermabrazja – mechaniczne ścieranie kolejnych warstw naskórka za pomocą strumienia mikrokryształów. Jak również kawitacja – zabieg z użyciem fal ultradźwiękowych. Dla zwolenników domowych i naturalnych sposobów równie dobre mogą okazać się peelingi lub maseczki oczyszczające.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki