Skip to main content

Wągry broda

Wągry broda – informacje ogólne:

Wągry na brodzie to zaskórniki dzielące się na dwa rodzaje – zamknięte oraz otwarte. Te pierwsze wyglądem przypominają pryszcz, który na naszej skórze ujawnia się, pokazując białą krostkę. Drugi rodzaj – otwarte – przypominają ciemne plamki na skórze. Niezależnie z którym z tych dwóch rodzajów mamy do czynienia, to ich źródło powstawania jest jednakowe. Wągry powstają w naszych porach przez nadmiernie wydzielane sebum – łoju skórnego. Gdy dodatkowo dostanie się do nich pot z martwym naskórkiem, to podczas reakcji utleniania powstają niechciane zaskórniki. Pojawiają się na każdym typie skóry. Nie zapominajmy jednak o tym, że ich powstawanie może mieć również podłoże genetyczne.

Wągry broda – zapobieganie:

Najlepszą ochroną przed tymi nieestetycznymi zaskórnikami są peelingi, które w znaczącym stopniu pomagają w pozbyciu się martwego naskórka. Warto również pamiętać o tonikach utrzymujących odpowiednie pH naszej skóry. Żele oczyszczające również pomogą w zachowaniu właściwej higieny, która jest bardzo ważna. Przede wszystkim pamiętajmy jednak, aby za wszelką cenę nie wyciskać wągrów. Czyniąc to, możemy narazić się tylko na niepotrzebne stany zapalne lub zwiększyć ilość naszych zaskórników – a przecież nie tego chcemy.

Wągry broda – zabiegi:

Oprócz domowych peelingów i maseczek możemy skorzystać z innych sposobów. Warto wypróbować mikrodermabrazję polegającą na ścieraniu głębszych warstw skóry. Hydradermabrazja, będąca odmianą nowoczesnej mikrodermabrazji, jest przeznaczona do wrażliwego typu skóry. Natomiast jonoforeza wprowadzi w głąb naszej cery substancje czynne, które działają antybakteryjnie i przeciwłojowo. Z kolei hydroimpact, będący wodorowym oczyszczeniem naszej skóry, zadba o jej czystość.

Polecane zabiegi na usuwanie wągrów na brodzie:

 

0