Wągry broda

Wągry broda – informacje ogólne:

Wągry na brodzie to zaskórniki dzielące się na dwa rodzaje – zamknięte oraz otwarte. Te pierwsze wyglądem przypominają pryszcz, który na naszej skórze ujawnia się, pokazując białą krostkę. Drugi rodzaj – otwarte – przypominają ciemne plamki na skórze. Niezależnie z którym z tych dwóch rodzajów mamy do czynienia, to ich źródło powstawania jest jednakowe. Wągry powstają w naszych porach przez nadmiernie wydzielane sebum – łoju skórnego. Gdy dodatkowo dostanie się do nich pot z martwym naskórkiem, to podczas reakcji utleniania powstają niechciane zaskórniki. Pojawiają się na każdym typie skóry. Nie zapominajmy jednak o tym, że ich powstawanie może mieć również podłoże genetyczne.

Wągry broda – zapobieganie:

Najlepszą ochroną przed tymi nieestetycznymi zaskórnikami są peelingi, które w znaczącym stopniu pomagają w pozbyciu się martwego naskórka. Warto również pamiętać o tonikach utrzymujących odpowiednie pH naszej skóry. Żele oczyszczające również pomogą w zachowaniu właściwej higieny, która jest bardzo ważna. Przede wszystkim pamiętajmy jednak, aby za wszelką cenę nie wyciskać wągrów. Czyniąc to, możemy narazić się tylko na niepotrzebne stany zapalne lub zwiększyć ilość naszych zaskórników – a przecież nie tego chcemy.

Wągry broda – zabiegi:

Oprócz domowych peelingów i maseczek możemy skorzystać z innych sposobów. Warto wypróbować mikrodermabrazję polegającą na ścieraniu głębszych warstw skóry. Hydradermabrazja, będąca odmianą nowoczesnej mikrodermabrazji, jest przeznaczona do wrażliwego typu skóry. Natomiast jonoforeza wprowadzi w głąb naszej cery substancje czynne, które działają antybakteryjnie i przeciwłojowo. Z kolei hydroimpact, będący wodorowym oczyszczeniem naszej skóry, zadba o jej czystość.

Polecane zabiegi na usuwanie wągrów na brodzie:

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki