AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wągry czarne

Wągry czarne – informacje ogólne

Wągry czarne to drobne, ciemne kropki na naszej skórze. Inaczej są nazywane zaskórnikami otwartymi. Częstotliwość ich występowania bardzo często jest uwarunkowana typem cery jaki posiadamy. Najczęściej problem ich powstawania dotyczy osób ze skłonnościami do skóry przetłuszczającej się lub mieszanej – nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się one na cerze suchej. Zaskórniki te powstają na skutek zbyt dużej ilości wytwarzanego sebum (łoju skórnego), które podczas procesu utleniania wraz z potem i martwym naskórkiem tworzy ciemne kropki. Wągry mogą występować na czole, między brwiami, nosie, brodzie, w okolicy ust, w uszach, szyi, dekolcie, plecach lub naszych nogach.

Wągry czarne – zapobieganie

Najskuteczniejszym sposobem w codziennej walce z niechcianymi wągrami niezwykle pomocne mogą okazać się toniki lub żele oczyszczające. Dbają one o higienę naszej skóry – oczyszczają ją z zalegających w naszych otwartych porach bakterii, potu oraz martwego naskórka. Dlatego też niezwykle ważne jest dbanie o higienę naszej skóry. Warto również wiedzieć by unikać kremów wysoce nawilżających, jeżeli takowych nie potrzebujemy – sprzyjają one namnażaniu się problemu zaskórników.

Wągry czarne – zabiegi

Wągrów możemy pozbyć się u kosmetyczki z pomocą kwasu migdałowego, salicylowego, pirogronowego lub glikolowego. Warto również wiedzieć, że istnieje możliwość usunięcia zaskórników otwartych metodą laserową. Gdyby jednak z osoba z wągrami obawiała się tych zabiegów może spróbować domowych metod. To rozwiązanie oferują nam domowe maseczki (np. z miodu, sody czy żelatyny) jak również peelingi, które także możemy zrobić sami w warunkach domowych.

Polecane zabiegi na usuwanie czarnych wągrów:

Peeling chemiczny

Peeling whitening

Hydrafacial

Cosmelan

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki