Wągry między brwiami

Wągry między brwiami – informacje ogólne

Wągry to niewielkie kropki powstające na naszej skórze. Ich występowanie jest uwarunkowane genetycznie, zaś głównym źródłem jest wydzielany łój – sebum. Zaskórniki występujące na naszej twarzy możemy podzielić na dwa rodzaje – zamknięte oraz otwarte. Te pierwsze z reguły rozmiarami podobne są do główki szpilki – znajdują się pod skórą i mają postać białej krostki, powstającej na skutek stanu zapalnego. Drugie natomiast wyglądają jak czarne kropki – namnażają się na skutek procesu utleniania zachodzącego pomiędzy potem, martwym naskórkiem, a także łojem.

Niezależnie od rodzaju występowania są po prostu nieestetyczne, niestety póki co nie ma jeszcze sposobu by pozbyć się ich raz na zawsze. Możemy jednak ograniczyć ich występowanie.

Wągry między brwiami – zapobieganie

Walka z powracającymi zaskórnikami między naszymi brwiami często jest długa i mozolna. To właśnie dlatego ogólna profilaktyka jest niezwykle ważna. Bardzo pomocne może okazać się właściwe czyszczenie naszej twarzy żelem oczyszczającym, który nie pozwoli naszym wągrom siać bezkarnego spustoszenia między brwiami. Warto również pamiętać, by stosować toniki, które również pomogą zachować nam czystą cerę i jej odpowiednie pH. Nie zapominajmy również o ograniczeniu stosowania kremów zbyt wysoko nawilżających, które również mogą przyczyniać się do powstawania zaskórników.

Wągry między brwiami – zabiegi

Jeśli chcemy podjąć skuteczną walkę z wągrami należy przede wszystkim stosować peelingi, które oczyszczą naszą twarz po przez złuszczanie martwego naskórka. Taki peeling możemy wykonać samodzielnie w domu lub kupić gotowy kosmetyk. Pośród domowych zabiegów pielęgnacyjnych znajdziemy również maseczki oczyszczające. Gdy domowe sposoby zawodzą możemy zawsze pozbyć się zaskórników zabiegiem laserowym – o czym warto pamiętać.

Polecane zabiegi na usuwanie wągrów:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki