AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Włosy wypadające

Włosy wypadające mogą być spowodowane rozmaitymi czynnikami, w tym zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Niekiedy są skutkiem nieprawidłowych nawyków, czasem jednak problem wywołują zaburzenia i choroby. Leczenie wypadających włosów może odbywać się sposobami domowymi oraz profesjonalnymi.

Włosy wypadające – przyczyny

Do przyczyn wypadających włosów zaliczyć można nieprawidłową pielęgnację oraz zbyt intensywną stylizację. Szkodzi im przede wszystkim szarpanie, dlatego należy go unikać. Co więcej, problemem może być zarówno przesuszenie włosów, jak i ich nadmierne przetłuszczanie. Sebum zatyka bowiem ujścia mieszków włosowych, odcinając dopływ tlenu do cebulek, dlatego włosy wypadające i przetłuszczające się to częste połączenie.Włosy wypadające z cebulkami mogą być również wywołane przez zaburzenia hormonalne. Jedną z przyczyn będą tu zaburzenia pracy tarczycy. Mogą one także wynikać z przyczyn naturalnych, np. menopauzy czy okresu po urodzeniu dziecka, a nawet włosy wypadające w ciąży.Włosy wypadające niekiedy są efektem chorób skóry głowy oraz zażywania niektórych leków. Czasami winę za taki stan rzeczy ponosi także niewłaściwa dieta, uboga w składniki odżywcze.Włosy wypadające garściami mogą być również efektem łysienia plackowatego, czyli choroby autoimmunologicznej polegającej na utracie włosów na całym ciele. Inne powszechne rodzaje łysienia to androgenowym, czyli typu męskiego, a także bliznowaciejące, w przebiegu którego uszkodzeniu ulegają mieszki włosowe.

Włosy wypadające – leczenie

Leczenie włosów wypadających powinno się zacząć od ustalenia i wyeliminowania przyczyny. Warto również zmienić dietę, unikać używek oraz stresu, co może zaostrzać problem. Pomocne mogą być również specjalne wcierki, a nawet zabiegi medycyny estetycznej, w tym mezoterapia igłowa.W niektórych przypadkach usunięcie przyczyny wypadających włosów będzie wyjątkowo trudne lub całkiem niemożliwe. Dzieje się tak np. przy łysieniu androgenowym, bliznowaciejącym czy plackowatym. Tym, co można zrobić w przypadku włosów wypadających z dwóch pierwszych powodów, będzie przeszczep. Warunkiem jest jednak obecność mieszków włosowych, które nadają się do wykorzystania w tej procedurze. Niestety, w przypadku łysienia plackowatego nie ma możliwości przywrócenia owłosienia do poprzedniego stanu.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki