AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wypadanie włosów po ciąży

Większość kobiet po dziewięciu miesiącach ciąży i po porodzie skarży się na ogólne osłabienie, a także na nadmierne wypadanie włosów. Jest to dość powszechne i naturalne zjawisko uwarunkowane poziom poszczególnych hormonów w organizmie. Nie jest powodem do zmartwień, gdy utrzymuje się kilka tygodni po porodzie. Jeśli jednak nadmierne wypadanie włosów trwa długo, należy skonsultować się z lekarzem.

Wypadanie włosów po ciąży – przyczyny

Podczas ciąży kobiety mogą cieszyć się gęstymi i lśniącymi włosami, po porodzie natomiast włosy zaczynają wypadać i znacznie się przerzedzają. Bezpośrednią przyczyną tego zjawiska jest zmiana poziomu estrogenu – żeńskiego hormonu płciowego – w organizmie młodej matki. Hormon ten jest odpowiedzialny za wiele procesów, w tym również za stymulację mieszków włosowych do utrzymywania włosa w fazie wzrostu. Dzięki temu większość włosów stale rośnie, podczas gdy zdecydowana mniejszość znajduje się w fazie spoczynku i wypada. Podczas rozwoju płodu w łonie matki, organizm wytwarza duże dawki tego hormonu, czego efektem są gęste włosy. Po porodzie, poziom estrogenu gwałtownie spada, co powoduje dużą ilość wypadających włosów. Dodatkową przyczyną wypadania włosów jest znaczne osłabienie organizmu spowodowane porodem oraz karmieniem piersią.

Wypadanie włosów po ciąży – leczenie

Wypadające włosy po ciąży spowodowane niedoborem estrogenu nie są niepokojącym objawem i dotyczą większości młodych mam. Aby ograniczyć wypadanie włosów, zaleca się stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek, które poprawią kondycję włosa i odżywią go. Hormony po ciąży powinny się wyrównać w przeciągu kilku tygodni od porodu, wówczas problem nadmiernego wypadania włosów powinien samoistnie ustąpić. Gdyby ten stan się przedłużał, niezbędna jest konsultacja z lekarzem i wykonanie badań krwi.

Polecane zabiegi w leczeniu wypadania włosów po ciąży:

Dr Cyj

Karboksyterapia

Smart Graft

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki