AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Zmarszczki na ciele

Zmarszczki na ciele to wgłębienia na skórze. Powstają niemal na całej powierzchni ciała, a szczególnie w miejscach częstego zginania się skóry, jak kolana, łokcie czy brzuch, oraz w miejscach naprężania skóry – np. w okolicach biustu.

Zmarszczki na ciele – przyczyny

Zmarszczki na ciele pojawiają się w wyniku wielu różnych czynników, w tym:
Starzenia tkanki – głównie spadku produkcji kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego,
Grawitacji – zwłaszcza skóra, której już zaczyna brakować elastyczności, jest na nią podatna,
Ruchów ciała – to szczególnie widoczne w okolicach stawów i miejscach naturalnych zagięć skóry,
Niezdrowego trybu życia – nie bez znaczenia jest dieta, zdrowa dawka ruchu, ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, przesuszeniem itd.

Zmarszczki na ciele – rodzaje

Zmarszczki na ciele, choć mogą pojawić się na niemal każdym jego obszarze, najczęściej skupiają się w kilku punktach. Możemy wyróżnić więc:
Zmarszczki na brzuchu – bruzdy powstałe w sposób mechaniczny, w miejscach załamań skóry, na skutek naturalnych ruchów ciała. Najbardziej narażone na nie są osoby prowadzące siedzący tryb życia, który utrwala zagięcia. Sprzyja im również przebyta ciąża, a także niedobór aktywności fizycznej i zła dieta, co nie musi wiązać się z nadwagą – zmarszczki na brzuchu znacznie częściej są bowiem problemem osób szczupłych,
Zmarszczki na kolanach – w tym rejonie skóra często napina się i rozluźnia, co sprzyja powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności. Przyczyną bywa także szybki spadek wagi,
Zmarszczki na rękach – przede wszystkim w okolicach stawów – łokci i nadgarstków, a także na dłoniach. Zmarszczki na łokciach pogłębiają się też przez częste rozciąganie skóry w tym rejonie, m.in. przez częste podpieranie się na nich,
Zmarszczki w okolicy biustu – skóra w tym obszarze jest cienka i delikatna oraz wyjątkowo narażona na rozciąganie w wyniku grawitacji.

Zmarszczki na ciele – usuwanie

Zmarszczki na ciele, zwłaszcza gdy są już dość wyraźne, najlepiej będzie usunąć z pomocą odpowiednich zabiegów. Do najskuteczniejszych należą profesjonalne peelingi, które mają m.in. zdolność pobudzania skóry do samoregeneracji, ultradźwiękami i radiofrekwencją, karboksyterapia, endermologia czy różnego rodzaju wypełniacze.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek na ciele:

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Kwas hialuronowy
Mezoterapia igłowa 
Karboksyterapia
Laser Icon
Sono Queen nieinwazyjny lifting US
Endermologia LPG Alliance 
Ultraformer III lifting ultradźwiękowy
Vela Shape III
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting
Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki