AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żółte pryszcze na plecach

Żółte pryszcze na plecach – charakterystyka

Żółte pryszcze na na plecach to bardzo krępująca dolegliwość, która jest odmianą trądziku młodzieńczego lub pospolitego. Zmiany ropne w tym miejscu pojawiają się z podobnych powodów, co na innych obszarach  ciała. W wyniku gromadzenia się w skórze nadmiaru sebum, które jest wytwarzane przez gruczoły łojowe, zatykają się pory na plecach, co prowadzi do powstania w tym obszarze żółtych wyprysków. Problem ten może dotyczyć w takim samym stopniu kobiet, jak i mężczyzn – dotyka około 25% osób dorosłych i 33% nastolatków. Często na skórze pojawiają się nie tylko zwykłe zaskórniki, ale także bolesne grudki ropne. Zmiany na ogół ustępują po wyjściu z okresu nastoletniego

Żółte pryszcze na plecach – geneza choroby

Trądzik na plecach może być efektem nadpotliwości. Najczęściej jednak bywa wynikiem nieprawidłowej diety, zaburzeń hormonalnych, braku higieny lub niedoboru w posiłkach odpowiednich składników mineralnych. Trądzik na plecach może być także następstwem stresu lub noszenia niewłaściwej odzieży, powodującej brak wentylacji. U nastolatków powstawaniu pryszczy na plecach towarzyszą głównie zmiany hormonalne – gwałtowny wzrost wydzielania hormonów zaburza funkcjonowanie skóry, co  w konsekwencji prowadzi do zatykania porów i tworzenia się żółtych ropnych bąbli.

Żółte pryszcze na plecach – zwalczanie problemu

Absolutnie nie wskazane jest samodzielne wyciskanie pryszczy, ponieważ może dojść do zakażenia, a także powstania trwałych blizn. Aby zapobiec powstawaniu trądziku na plecach, trzeba pamiętać o zbilansowanej diecie,(dużo płynów, oczyszczające zioła i produkty zawierające błonnik). Ponadto istotne są: właściwa higiena skóry, zdrowy tryb życia i stosowanie kosmetyków, takich jak peelingi czy płyny antybakteryjne. W sytuacji zachorowania konieczne są konsultacje u specjalisty, który może zastosować leczenie farmakologiczne ogólne lub miejscowe.

Polecane zabiegi leczenia żółtych pryszczy:

Alma Harmony Acne

Maska tretinoinowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki