AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki nóg

Żylaki nóg – przyczyny powstawania

Przyczyn powstawania żylaków nóg jest wiele, jednak lekarze podają za główny powód uwarunkowania genetyczne oraz styl życia. Osoby, które mają siedzący tryb życia, nie są aktywne fizycznie, mają złe nawyki żywieniowe oraz są otyłe, są bardziej narażone na powstanie żylaków nóg. Specjaliści zwracają także uwagę, że żylaki nóg częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn.

Żylaki nóg – objawy

Każdy powinien dokładnie oglądać swoje ciało, by zapobiec powiększaniu się choroby –
w tym przypadku żylaków żył. Jeśli na nogach pojawiły się pogrubione oraz przebarwione żyły to należy zgłosić się do lekarza. Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na następujące objawy wywoływane poszerzonymi żyłami:

uczucie ciężkości nóg

zespół niespokojnych nóg (mrowienie w nogach i ich drętwienie)

ból występujące podczas chodzenia

skurcze nóg

pojawienie się pajączków oraz żylaków siateczkowatych

obrzęk nóg

owrzodzenia oraz stan zapalny skóry

Żylaki nóg – leczenie

Osoby, które zauważyły na swoich nogach powiększone żyły powinny jak najszybciej zmienić tryb życia – wprowadzić ruch, zdrową dietę oraz wyeliminować papierosy i alkohol. Lekarz może zalecić stosowanie maści, które osłabiąją obrzęk i będą łagodziły poczucie ciężkości nóg. Gdy powiększone żyły stanowią duży defekt estetyczny oraz problem zdrowotny, skutecznym zabiegiem jest skleroterapia. Polega na wprowadzeniu w światło pogrubionej żyły preparatu, który sprawia, że żyła zostanie wchłonięta. Inną metodą zamykania żylaków jest laseroterapia. Wybór zabiegu zależy od lekarza, który po zbadaniu żylaków nóg, będzie w stanie dobrać najskuteczniejszą terapię.

Polecane zabiegi leczenia żylaków nóg:

VascuLife

Terapia światłem LED

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki