Zylaki pod kolanami

Żylaki to dolegliwość przybierająca zwykle postać sinych wypukłości skóry wzdłuż żył.  Najczęściej powstają na udach i łydkach w wyniku niewłaściwego funkcjonowania zastawek żylnych, które zaburzają ruch krwi i doprowadzają do jej cofania się. Zdarzają się także, nawet u osób młodych, dość bolesne i bardzo nieestetyczne żylaki pod kolanami. Tendencja do powstawania żylaków ma podłoże genetycznie, a niektóre stany i sytuacje (ciąża, nadwaga, praca stojąca, urazy, dźwiganie, wiek) podwyższają ryzyko ich występowania.

Żylaki pod kolanami – zapobieganie

W przypadku pojedynczych zmian lekarze proponują zwykle zachowawcze leczenie żylaków  połączone z odpowiednimi zaleceniami (kontrola wagi, regulacja procesu przemiany materii, odpowiednia dieta, ruch, stosowanie suplementów z diosminą i rutyną). W przypadku pojawienia się pierwszych objawów żylaków pomocne okazują się maści i kremy z heparyną, okłady czy zioła. Osobom cierpiącym na żylaki nóg zaleca się też specjalne obuwie i odzież (rajstopy uciskowe).

Żylaki pod kolanami – leczenie

Kiedy leczenie zachowawcze nie przyniesie efektów, trzeba zdecydować się na odpowiedni zabieg na żylaki. Medycyna oferuje skleroterapię, metody radiochirurgiczne, laserowe czy parowe. Wśród nich do najskuteczniejszych należy laseroterapia:

 • metoda VascuLife polegająca na zamykaniu żylaków przy pomocy światła lasera. Zabieg leczenia żylaków jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji i daje świetne efekty, nawet w wyjątkowo trudnych przypadkach.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki