Skip to main content
,

Gdzie najlepiej laserowo usunąć tatuaż w mieście Łódź?

Tatuaże są popularną formą ozdabiania ciała. Motywacje, jakie mogą przyświecać ich wykonaniu są bardzo różne. Niektóre osoby utrwalają w ten sposób pamięć o ważnych wydarzeniach, inne wyznają sobie wzajemnie miłość. Specyficzną formą tatuażu jest makijaż permanentny. Zdarza się jednak, że raz wykonana ozdoba przestała nas cieszyć i chcemy się jej pozbyć. Jak tego dokonać i gdzie? Sprawdź!

Czym jest tatuaż i jaką metodą można go usunąć?

Tatuaż to trwała pigmentacja ciała. Wykonuje się go przy użyciu specjalnego tuszu, który zostaje wtłoczony do skóry właściwej. Taka głębokość umożliwia zatrzymanie koloru w pożądanym miejscu na stałe, bez ryzyka szybkiego wytarcia się go np. podczas mycia. Metody umieszczania tuszu pod naskórkiem są różne – od nakłuwania po nacinanie. Zastosowana technika ma znaczenie, jeżeli dochodzi do konieczności usunięcia tatuażu.

Niechcianego wzoru na ciele można pozbyć się w gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegi służące depigmentacji są wykonywane przy użyciu laserów pikosekundowych o odpowiednio skalibrowanej długości wiązki. Jak to działa? Skoncentrowane promienie świetlne przenikają przez naskórek do skóry właściwej, gdzie docierają do złogów tuszu. Następnie wnikają w jego cząsteczki, rozbijając je na mniejsze fragmenty. Tak rozdrobniony pigment jest stopniowo metabolizowany przez układ odpornościowy organizmu.

Nie każdy tatuaż łatwo poddaje się usunięciu. Oprócz zastosowanej techniki pigmentacji, znaczenie mają tu takie czynniki, jak rozległość wzoru, rodzaj i kolor zastosowanych pigmentów, głębokość ich osadzenia pod skórą, umiejscowienie tatuażu na ciele, a także rodzaj skóry pacjenta. Wszystkie te okoliczności są analizowane przez lekarza medycyny estetycznej przed rozpoczęciem laseroterapii.

Jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu? Jest to działanie wieloetapowe. W zależności od wymienionych wyżej czynników, do całkowitego pozbycia się niechcianej ozdoby może być potrzebnych kilka lub kilkanaście sesji zabiegowych. Muszą być one przeprowadzone w określonych odstępach czasowych, tak aby skóra miała czas na regenerację.

Profesjonalne podejście do terapii jest niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia pożądanego efektu zabiegów, ale również potencjalnych skutków ubocznych. Źle wykonana depigmentacja może być bardzo bolesna, a przy tym prowadzić do pozostania na ciele blizn. Zadbaj więc o to, aby gabinet medycyny estetycznej, do którego udajesz się na usuwanie tatuażu, był wiarygodny – dysponował nowoczesnymi sprzętami medycznymi oraz zatrudniał wykwalifikowany i doświadczony w swoim zawodzie personel.

Gdzie usunąć tatuaż w Łodzi? Jak przebiega procedura?

Jeżeli jesteś z Łodzi lub okolic, na usuwanie tatuażu (w tym makijażu permanentnego) zapraszamy do Kliniki Miracki. Nasze zabiegi wykonujemy przy użyciu innowacyjnych sprzętów medycznych, które umożliwiają rozbijanie nawet kolorowych pigmentów, które są problematyczne dla laserów starszej generacji.

Każdorazowo rozpoczynamy terapię od konsultacji medycznej. Jej celem jest ustalenie zakresu pracy, ułożenie planu postępowania, a także wykluczenie przeciwwskazań do laseroterapii. Do tych ostatnich należą przede wszystkim silna lub świeża opalenizna, skłonność do bliznowców, niektóre choroby przewlekłe, aktywne infekcje w miejscu zabiegowym, a także okres ciąży i karmienia piersią.

Krótko przed zabiegiem pacjent nie powinien spożywać alkoholu, wystawiać skóry na działanie promieni UV, a także stosować leków i ziół o właściwościach światłouczulających. Sama laseroterapia rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. W rzadkich przypadkach stosowane jest znieczulenie miejscowe. Aby zniwelować nieprzyjemne doznania związane z ukłuciami wiązek świetlnych, na miejsce zabiegowe zwykle kieruje się strumień chłodnego powietrza.

Niezwykle ważne po laseroterapii jest przestrzeganie zaleceń. Należą do nich przede wszystkim stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, unikanie agresywnej pielęgnacji skóry w miejscu zabiegowym (np. peelingów mechanicznych), a niekiedy również stosowanie maści i kremów przyspieszających regenerację.

0