Skip to main content

Ile kosztuje laserowe usuwanie naczynek na nogach w Katowicach?

Usuwanie naczynek, które z różnych powodów uległy rozszerzeniu, w dzisiejszych czasach jest dość powszechną praktyką kosmetyczną. Przeprowadza się je na różnych obszarach ciała – głównie na twarzy, szyi, dekolcie, ale również na kończynach dolnych. Najczęściej wykorzystywaną do tego celu technologią jest laseroterapia. Jak przebiega procedura laserowego usuwania naczynek na nogach? Ile kosztuje? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł

Czym są naczynka na nogach?

Naczynka na nogach to drobne, rozszerzone naczynia krwionośne widoczne pod powierzchnią skóry. Tworzą one nieestetyczny efekt wizualny, przypominający czerwone, fioletowe lub niebieskawe „pajączki”. Stąd też potocznie nazywa się je pajączkami naczyniowymi.

Istnieją różne przyczyny rozszerzania się naczyń krwionośnych na nogach. Wpływ na wystąpienie tego problemu mogą mieć m.in. takie czynniki, jak styl życia, obciążenia kończyn dolnych, choroby układu krążenia czy genetyka.

Pajączki naczyniowe zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie czy poczucie atrakcyjności. Jeżeli są bardzo widoczne lub po prostu przeszkadza Ci ich obecność, możesz rozważyć różne metody ich usunięcia. Do najczęściej wykorzystywanych metod pozbywania się takich problemów skórnych należy laseroterapia. Aby się jej poddać, należy zgłosić się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, takiego jak Kliniki Miracki w Katowicach.

Jak przebiega usuwanie naczynek na nogach?

Usuwanie naczynek metodą laseroterapii odbywa się w sposób bezpieczny i nieinwazyjny. Pierwszym etapem procedury jest zawsze konsultacja medyczna. Lekarz medycyny estetycznej ocenia stan zaawansowania problemu i przeprowadza wywiad z pacjentem w celu poznania jego oczekiwań i wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

W następnym kroku specjalista dobiera odpowiedni sprzęt medyczny i konfiguruje go w taki sposób, aby długość fali laserowej odpowiadała potrzebom terapeutycznym. Zabieg polega na wykorzystaniu wiązek świetlnych w stronę zmienionych naczyń krwionośnych. Dzięki temu są one obkurczane, co w konsekwencji powoduje ich stopniowe zanikanie.

Laserowe usuwanie naczynek nie wymaga znieczulenia. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i związany z nim umiarkowany dyskomfort, jednak efekt ten jest przejściowy i dla większości niezbyt dokuczliwy. Cała procedura może trwać od kilku do kilkunastu minut, w zależności od rozległości miejsca zabiegowego i jego lokalizacji na ciele. Rekonwalescencja nie jest wymagana – pacjent po zabiegu może od razu powrócić do swoich codziennych aktywności i zajęć z zastrzeżeniem przestrzegania zaleceń.

Warto podkreślić, że laseroterapia może być przeprowadzona o każdej porze roku. Warunkiem jest stosowanie wzmożonej ochrony przeciwsłonecznej – zakrywanie miejsca zabiegowego i smarowanie go kremem z filtrem o wysokim wskaźniku SPF za każdym razem przed wyjściem na zewnątrz.

Ile kosztuje zamykanie naczynek w Warszawie?

Koszt usuwania naczynek na nogach jest uzależniony od różnych czynników. Należą do nich m.in. rodzaj zastosowanego sprzętu medycznego, liczba potrzebnych do osiągnięcia pożądanego efektu impulsów, rozległość i lokalizacja miejsca zabiegowego, a także sposób skomplikowania pracy. Cała terapia może też obejmować jedną sesję z wykorzystaniem lasera lub wymagać powtórzeń. Wszystko to ma wpływ na finalną cenę leczenia, którą może oszacować wyłącznie specjalista medycyny estetycznej.

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości albo chcesz poznać dostępne sposoby na poprawę kondycji Twojej skóry, przyjdź na konsultację do Kliniki Miracki. Wykwalifikowany personel medyczny udzieli Ci rzetelnej wiedzy i pomoże dobrać terapię właściwą dla Twoich oczekiwań i potrzeb. W naszych gabinetach, a także na naszej stronie internetowej, możesz też znaleźć informacje o aktualnych promocjach oraz rabatach udzielanych przy zakupie pakietów zabiegowych. Umożliwiają one korzystne obniżenie kosztów terapii.

0