Skip to main content

Ile kosztuje w Łodzi zabieg laserowy na przebarwienia?

Drobne, beżowe plamki można zamaskować kosmetykami, o ile występują na twarzy. Ciemne zmiany pigmentacyjne, zwłaszcza rozległe i pojawiające się na różnych obszarach ciała, stają się już sporym problemem estetycznym. Aby je trwale usunąć, masz do dyspozycji technologię laserową. Ile kosztuje zabieg laserowy na przebarwienia wykonywany w Łódzkiej klinice i co wpływa na cenę? Sprawdź! 

Jak lasery działają na zmiany pigmentacyjne? 

Najczęściej spotykane przebarwienia, czyli zmiany barwnikowe, to nic innego, jak nadmiar komórek melaniny w jednym miejscu. Prawidłowo barwnik ten wydzielany jest stosunkowo równo, dzięki czemu odpowiada za dany fototyp skóry. Jeśli jednak z różnych przyczyn melanocyty odpowiedzialne za jego produkcję funkcjonują nieprawidłowo, powstają przebarwienia o różnym odcieniu, kształcie i lokalizacji. 

Za nadprodukcję pigmentu zwykle odpowiada nadmiar promieni słonecznych, ale też zmiany hormonalne, czy przyjmowanie substancji fotouczulających. Niekiedy jednak problemem jest nie zaburzenie pracy komórek barwnikowych, a nierówne rozkładanie się pigmentu pod wpływem innych czynników, takich jak stany zapalne (np. przy trądziku i innych chorobach dermatologicznych), urazy tkanek oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry. 

Jak było wspomniane, zmiany takie składają się z barwnika. Natomiast energia laserowa emitowana przez specjalistyczne urządzenia wykazuje do nich powinowactwo. Zostaje ona przekazana do głębszych warstw skóry (na poziomie zmiany) za pomocą głowicy o odpowiedniej wielkości dopasowanej do obszaru ciała, na jakim znajduje się przebarwienie. 

Koszt zabiegu laserowego a rodzaj zastosowanego urządzenia

Przebarwienia przyjmują różną postać. Inna może być ich etiologia, głębokość, odcień. To, jaki laser na przebarwienia będzie odpowiedni zależy więc od danego przypadku. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią częstotliwość energii, tak aby możliwe było usunięcie komórek barwnikowych z możliwie najniższą ingerencją w okoliczne tkanki. 

W Klinice Miracki w Łodzi do usuwania przebarwień wykorzystujemy lasery ablacyjne, nieablacyjne, nanosekundowe, pikosekundowe, frakcyjne, czy technologię IPL, a także urządzenia łączące kilka sposobów oraz terapie łączone – zabiegi  kosmetologiczne komplementarne z laseroterapią.  

Cena za zabieg w dużej mierze zależna jest od tego, jaki laser na przebarwienia zostanie zastosowany. To natomiast zależy od indywidualnych wskazań. Szacunkowo jednak koszt pojedynczej sesji rozpoczyna się od ok. 320 zł do przeszło 3 tysięcy za jedną sesję.  

Ile kosztuje zabieg laserowy w zależności od wielkości przebarwienia? 

Poza wybranym urządzeniem cena za usunięcie przebarwień ustalana jest na podstawie wielkości zmiany. Oczywiście najtańsze jest usuwanie niewielkich hiperpigmentacji, których powierzchnia nie przekracza 1 cm kwadratowego, a koszt wzrasta przy zaburzeniach obejmujących duży obszar ciała, np. całą twarz. Niemniej jednak wzrost ceny zwykle nie jest wprostproporcjonalny, a decyzja o poprawie jednoczesnej poprawie kolorytu skóry na kilku obszarach zabiegowych pozwala na oszczędności. 

Ile więc kosztuje zabieg usuwania przebarwień na twarzy oraz innych częściach ciała? Oto przykłady w zależności od obszaru zmiany (najmniejsza–największa) z użyciem różnych urządzeń:

  • od ok. 500 zł do ok. 2500 zł;
  • ok. 1200 – 2600 zł;
  • 320–560 zł.

Trzeba też pamiętać, że dostępne metody są liczone w różny sposób. Niekiedy pod uwagę bierze się powierzchnię obszaru zabiegowego na podstawie centymetrów kwadratowych, innym razem obszar dzieli się na poszczególne partie, np. twarz, szyję, dekolt, dłonie itd. 

Podane ceny są wyłącznie orientacyjne. Często ulegają zmianom, np. w wyniku aktualnych zniżek i akcji promocyjnych. Ponadto warto mieć na uwadze, że niekiedy wskazane jest wykonanie kilku powtórzeń, a to, ile zabiegów laserowych na przebarwienia należy wykonać jest sprawą bardzo indywidualną i wpływa na ostateczny koszt. 

Aby ustalić indywidualny plan leczenia i ostateczną cenę terapii, najlepiej zapytać o szczegóły podczas konsultacji w Klinice Miracki w Łodzi, Krakowie, Katowicach lub Warszawie.  

0