Skip to main content

Jak schudnąć z twarzy?

Problem lokalnego gromadzenia tkanki tłuszczowej może obejmować również twarz, zwłaszcza policzki i podbródek. Optyczne poszerzenie tych obszarów niekiedy wynika także z opadania tkanek, które utraciły jędrność. Zastanawiasz się, jak schudnąć z twarzy? Przedstawiamy kilka możliwości! 

Jakie metody pomagają schudnąć z twarzy?

Twarz jest obszarem, na którym tkanka tłuszczowa bywa rozłożone nierównomiernie – zwykle jest jej stosunkowo niewiele na czole czy w okolicy nosa, natomiast może się ona gromadzić w nadmiarze głównie na policzkach, linii żuchwy i podbródku. Problem ten dotyczy osób z nadwagą, ale może mieć związek także z predyspozycjami genetycznymi, czyli z budową anatomiczną i specyficznymi rysami twarzy. Częstym defektem jest też postępujące wraz z wiekiem wiotczenie tkanek, w następstwie czego skóra zaczyna opadać i gromadzić się formie fałdów, tworząc tzw. ,,chomiki” czy drugi podbródek

Sposób postępowania zależy więc przede wszystkim od charakteru niedoskonałości. Inne metody będą dedykowane osobom z dużym depozytem tkanki tłuszczowej, a inne są polecane przy niewielkim jej nadmiarze czy jednocześnie występującej utracie napięcia i gęstości skóry.  

W ramach samodzielnych metod efekty wyszczuplające może przynieść trening mięśni twarzy (wykonywanie ćwiczeń), jak również masaż – dłońmi lub specjalnymi przyrządami. Dla osób, które chcą wiedzieć, jak schudnąć z twarzy przedstawiamy także kilka zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.  

Nieinwazyjny sposób na wyszczuplenie twarzy – lifting HIFU

Do ujędrniania, napinania i wygładzania powierzchni skóry, ale też redukcji lokalnego depozytu tkanki tłuszczowej można zastosować technologię HIFU. Zabieg z użyciem skoncentrowanych fal ultradźwiękowych określany jest jako bezinwazyjny lifting twarzy. Energia kierowana do tkanek w jego trakcie wprowadza cząsteczki wybranych warstw skóry i/lub adipocyty (komórki tłuszczowe) w mikrodrgania. Pod wpływem ruchu i tarcia pomiędzy nimi dochodzi do podniesienia temperatury i w następstwie tego wytworzenia zjawiska termolizy. Włókna kolagenu ulegają więc skróceniu, co napina tkanki. 

Ponadto w późniejszym czasie wzrasta ilość nowego kolagenu i elastyny, a to poprawia ogólną kondycję skóry. Działaniem możliwym do osiągnięcia jest też rozpad komórek tłuszczowych, które są kolejno wchłaniane przez organizm – dochodzi do wyszczuplenia. Zabieg taki może być stosowany na całą twarz, jak i jej wybrane partie oraz szyję i podbródek.  

Jak schudnąć z twarzy – nowoczesna forma liposukcji

Jeśli problemem jest głównie miejscowy nadmiar opornej tkanki tłuszczowej, kolejną opcją pozwalającą na jego redukcję jest liposukcja laserowa. W trakcie zabiegu wykonuje się minimalne nacięcie, przez które wprowadzana jest elektroda lasera diodowego. Emitowana przez nią energia prowadzi do rozbicia i upłynnienia tkanki tłuszczowej – w takiej postaci łatwiej jest ją odessać, a cała procedura jest mniej inwazyjna. 

Za pomocą liposukcji laserowej można zredukować objętość tłuszczu na wybranych partiach ciała. W przypadku twarzy jest to głównie podbródek i/lub dolna część policzków (,,chomiki”). Dodatkowym efektem zabiegu jest stymulacja skóry, co prowadzi do poprawy jej elastyczności i napięcia. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a pożądane efekty uzyskuje się po jednej sesji. 

Inne możliwości przy niezadowoleniu z kształtu twarzy – masaż próżniowy

Efekty w postaci modelowania konturów twarzy, a także redukcji zmarszczek i wygładzenia jej powierzchni można uzyskać także za pomocą nieinwazyjnego masażu próżniowego, wykonywanego przy użyciu specjalnego urządzenia. 

Masaż mechaniczny poprawia mikrokrążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz inicjuje proces lipolizy tkanki tłuszczowej. Wśród efektów możliwych do osiągnięcia wymienia się m.in. redukcję podwójnego podbródka i uniesienie opadających tkanek (policzków, powiek), a to pozwala na wizualne wyszczuplenie twarzy i poprawę jej naturalnego owalu. 

Są to zaledwie przykłady dostępnych metod. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki zabieg będzie odpowiedni w Twoim przypadku, zapytaj o szczegóły podczas konsultacji w Klinice Miracki w Warszawie, Krakowie, Łodzi lub Katowicach.  

0