Jaka mezoterapia najlepsza?

Nasza skóra każdego dnia jest narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych takich jak nieprawidłowa dieta, stres, zanieczyszczenia, niedobór snu czy po prostu upływ czasu bez właściwej pielęgnacji. W poprawie jej kondycji w sposób mało inwazyjny, naturalny i skuteczny może pomóc zabieg mezoterapii. Ale którą wybrać? Przybliżamy każdą z nich, abyś mógł/mogła wybrać najlepszą dla siebie!

Co to jest mezoterapia i jak działa?

Przede wszystkim działa skutecznie. Mezoterapia jest zabiegiem, którego intencją jest naturalne rozbudzenie procesów naprawczych. Odbywa się to na kilka różnych sposobów, a każdy z nich ma na celu zmotywowanie skóry do działania, w efekcie czego staje się zdrowsza, wyraźnie gładsza, nawilżona i ujednolicona kolorystycznie. 

W zależności od potrzeb możemy wybrać mezoterapię bezigłową, igłową i mikroigłową. Metody te opierają się na kontrolowanych mikrouszkodzeniach oraz dostarczeniu preparatów biorewitalizujących do bardzo głębokich warstw skóry bez naruszania jej struktury. 

Jakie są rodzaje mezoterapii?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej, lekarz wykonuje iniekcję igłą średniej wielkości i wprowadza za jej pośrednictwem odpowiadające na indywidualne potrzeby skóry biostymulujące preparaty. Mogą to być zestawy witamin, minerałów, kwasu hialuronowego czy kolagenu. W ten sposób skoncentrowane mieszanki odżywcze trafiają w bardzo głębokie warstwy skóry do miejsc, które potrzebują tego najbardziej. Stymulanty aktywizują komórki do przebudowy. Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się jako kuracja przeciwstarzeniowah – działa natychmiast a efekty są bardzo widoczne. 

Mezoterapia mikroigłowa jest trochę bardziej zaawansowaną i jednocześnie mniej inwazyjną wersją klasycznej mezoterapii (igłowej). W trakcie zabiegu lekarz wykonuje serię mikronakłuć, które dzielą skórę na setki mikrokanalików. To one stymulują głębokie procesy przebudowy, w konsekwencji których dynamicznie tworzą się nowe komórki kolagenu i elastyny. 

Mezoterapia w wersji bezigłowej koncentruje się przede wszystkim na zwiększeniu przepuszczalności błon komórkowych. Dzieje się to za pośrednictwem elektromagnetycznych fal, które wykazują takie właściwości. Dzięki temu poszerzają się kanały hydrofilowe co znacząco wpływa na bardziej intensywną absorpcję rewitalizujących substancji. 

Dla kogo mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem dla wszystkich tych, którzy chcą w sposób naturalny i małoinwazyjny poprawić kondycję swojej skóry. Wszystkie metody mezoterapii charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, dlatego zabieg polecany jest osobom w każdym wieku i z każdym typem cery – nawet w przypadku cery wrażliwej. Efekty mezoterapii to zrewitalizowana, odświeżona i nawilżona skóra. 

Przed wyborem odpowiedniej dla mezoterapii, warto pamiętać, że każda metoda ma inny zasięg działania, wskazania i rezultaty. Im lepiej znamy kondycję, problemy  i potrzeby naszej skóry, tym efektywniej będziemy mogli jej pomóc. Przy doborze odpowiedniego zabiegu najlepiej skorzystać z wiedzy profesjonalistów.

Jaką mezoterapię wybrać? 

Wybór odpowiedniej metody mezoterapii jest bardzo indywidualny. Zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i obecnego stanu skóry. Każdy rodzaj mezoterapii różni się nieco swoim działaniem, dlatego też nie sposób ich wartościować. Wszystkie dążą do jednego celu – odżywionej, pełnej naturalnego blasku, zdrowej skóry a przy tym są bezpieczne, stosunkowo szybkie i nieagresywne. Żeby osiągnąć jak najlepszy efekt, zaleca się wykonanie serii zabiegów, które skutecznie zregenerują naszą skórę.

Aby wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią mezoterapię, zachęcamy do umówienia się na wizytę konsultacyjną do naszych gabinetów w Warszawie. Nasi profesjonaliści ocenią kondycję Twojej skóry a następnie dobiorą zabieg, który spełni jej potrzeby i Twoje oczekiwania. 

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Katowicach, Łodzi i Krakowie.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki