Jakie są zalecenia po zabiegu hialuronidazy?
Iniekcja preparatu z kwasem hialuronowym przeprowadzana jest w różnych celach, z czego główny to poprawa wyglądu. Zdarza się jednak, że dochodzi do powikłań lub po prostu osiągnięte efekty nie spełniają naszych oczekiwań. Wówczas rozwiązaniem jest rozpuszczenie wcześniej podanej substancji. Po zabiegu takim należy właściwie dbać o skórę. Przybliżamy szczegóły i zalecenia po zabiegu hialuronidazy!
Na czym polega działanie zabiegu hialuronidazy?
Hialuronidaza to enzym, który jest katalizatorem (inicjatorem, przyspieszaczem) reakcji chemicznym. Jej podanie do tkanek ma na celu rozpad wiązań chemicznych innej substancji, którą w przypadku wcześniej wykonanych zabiegów jest kwas hialuronowy będący podstawowym składnikiem wypełniaczy stosowanych m.in. do powiększania ust, wypełniania zmarszczek czy wolumetrii twarzy.
Zabieg hialuronidazy polega na podaniu preparatu w partie ciała, gdzie wcześniej przeprowadzono wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Dokonuje się tego z użyciem strzykawki i cienkiej igły. Ważna jest więc wysoka precyzja, dlatego zabiegowi najlepiej poddać się u doświadczonego specjalisty medycyny estetycznej.
Hialuronidaza – kiedy wskazane jest rozpuszczanie kwasu hialuronowego?
Poddając się zabiegowi z użyciem wypełniacza zawierającego kwas hialuronowy liczymy na pewne efekty. Zwykle jest to powiększenie i wymodelowanie ust, redukcja zmarszczek, podkreślenie brody czy innych partii twarzy. Wypełniacze takie po iniekcji pełnią rolę fundamentu i podpory dla skóry – napinają ją, wygładzają jej powierzchnię, nawilżają i nadają pożądany kształt. Zdarza się jednak, że planowany efekt odbiega od realiów, a obszar ,,poprawiony” po prostu nie podoba się Pacjentowi. W takich sytuacjach można zdecydować się na zabieg hialuronidazy, który cofa wcześniej osiągnięte rezultaty.
Subtelne, naturalne efekty osiąga się dzięki prawidłowo przeprowadzonemu zabiegowi. Jeśli jednak dojdzie do błędu w czasie iniekcji substancji wypełniającej, może ona ulec przemieszczeniu, co wygląda nienaturalnie i zaburza estetykę. Zdarzają też inne powikłania, które także skłaniają do hialuronidazy. Poza przemieszczaniem wypełniacza są to m.in.:
- ryzyko martwicy tkanek;
- reakcja alergiczna lub nietolerancja podanego preparatu;
- zaburzenia funkcjonalności obszaru zabiegowego, np. problemy z widzeniem;
- asymetria spowodowana zabiegiem;
- nadmierny efekt wynikający z zastosowania zbyt dużej ilości preparatu;
- grudki i nierówności, które mogą wynikać m.in. ze złego rozprowadzenia wypełniacza lub jego zbyt płytkiej iniekcji.
Jak wygląda skóra po hialuronidazie i kiedy pojawiają się efekty?
Pierwsze rezultaty po podaniu hialuronidazy mogą pojawić się bezpośrednio po zabiegu. Substancja ta utrzymuje się w tkankach ok. 3 dni, dlatego też efekt pogłębia się w tym czasie. Naturalny jest lokalny obrzęk i ewentualne zaczerwienienie oraz zasinienie. Objawy takie wynikają zarówno z faktu obecności substancji w tkankach, jak i wykonanych nakłuć.
Poza widocznymi zmianami możliwe jest też odczuwanie tkliwości, twardości okolicy zabiegowej, czy nawet bólu. Dyskomfort po hialuronidazie może utrzymywać się kilka dni i jest zupełnie normalny. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg taki nie zawsze może zostać przeprowadzony. Nie jest on wskazany m.in. u osób uczulonych na jad pszczeli, który budową przypomina hialuronidazę. Przed decyzją o rozpuszczeniu kwasu hialuronowego konieczne jest więc poddanie się testom wskazanym przez lekarza, które pomagają w wykluczeniu przeciwwskazań.
Najważniejsze zalecenia po zabiegu hialuronidazy
Właściwie wykonany zabieg hialuronidazy u osób, które się do niego kwalifikują w zdecydowanej większości przynosi pożądane rezultaty i cofa niedoskonałości po wcześniejszych procedurach. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jakie są zalecenia po zabiegu hialuronidazy i ściśle się do nich stosować. Wśród najważniejszych czynności, do jakich powinien obligować się Pacjent, wymienia się:
- unikanie opalania, w tym korzystania z solarium;
- rezygnacja z kąpieli w publicznych akwenach i sauny;
- zaprzestanie stosowania kosmetyków na obszarze zabiegowym;
- rezygnacja z alkoholu, zarówno przed, jak i kilka dni po zabiegu;
- unikanie pocierania ust;
- dbałość o czystość – świeża pościel, ubrania itp.;
- ograniczenie aktywności fizycznej.
Okres rekonwalescencji po hialuronidazie zwykle jest krótki, a do zaleceń pozabiegowych należy stosować się nie dłużej niż tydzień, co ma celu przede wszystkim zapewnienie tkankom optymalnych warunków do regeneracji. Nieco inaczej jest natomiast w przypadku komplikacji, kiedy wskazane może być stosowanie leków, np. antybiotyków.
Interesuje Cię hialuronidaza, jej przebieg i zalecenia po zabiegu? Szczegóły mające zastosowanie w Twoim przypadku możesz poznać podczas konsultacji w Klinice Miracki w Warszawie, Katowicach, Łodzi lub Krakowie.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
-
Your
BlackFriday – Mezoterapia, Organiczny Kwas Hialuronowy, Redukcja Zmarszczek Mimicznych, Wampirzy Lifting do 97% OFF -
Your
BlackFriday w Klinice Miracki. Najlepsze promocje – Voucher, Laserowe Odmładzanie, Depilacja Laserowa - Pora na Black Friday 2024 w Klinice Miracki! Rabaty aż do 97%!
- Zyskaj naturalny efekt odmłodzenia dzięki zabiegowi Wampirzego Liftingu
- Dlaczego warto wykonać serię zabiegów Depilacji Laserowej?
- Bądź piękna tej jesieni! Zregeneruj skórę po lecie
- Summer Sale – zabiegi dla Twojego piękna!
- Dla Twojego piękna – nowość w Klinice Miracki: Voucher Laseroterapia Elite
- Zyskaj efekt bioodnowy Swojej skóry – weź udział w Letnim Festiwalu Stymulatorów Tkankowych!
- Latem ciesz się pełną blasku skórą bez przebarwień!
- Naturalnie piękna na wakacjach – spełnij Swoje marzenie o jędrnej skórze i smukłej twarzy!
- Przygotuj się na wakacje! Zadbaj o nawilżenie Swojej skóry!
- W trosce o Twoje piękno. Pomożemy Ci pozbyć się zmian skórnych!
- Światowa Nowość tylko w Klinice Miracki – Laser Quanta PREMIUM! Przełom w Leczeniu Zmian Naczyniowych
- Latem poczuj się doskonale! Najlepsze zabiegi na twarz i ciało