Skip to main content
laser na naczynka
,

Laserowe usuwanie rumienia – byś przestała się czerwienić!

29.11.2018

Masz skłonności do pojawiania się rumienia na twarzy, szyi i dekolcie? Poznaj zabieg laserowego usuwania rumienia, który pozwoli Ci przestać się czerwienić!

Laserowe usuwanie rumienia – byś przestała się czerwienić!

Gorące i pikantne potrawy, stres, alkohol czy nagłe zmiany temperatur – to czynniki, które najczęściej odpowiadają za gwałtowne i szybkie czerwienienie się skóry twarzy, szyi i dekoltu.. Zaburzenia naczyniowe to jednak całe spektrum zmian skórnych: poczynając od rumienia napadowego po utrwalony, od drobnych pajączków po wyraźnie rozszerzone naczynia. Jeżeli zauważymy u siebie jeden z powyższych problemów, powinniśmy działać szybko, zanim zmiany rozwiną się na dobre. W Klinice Miracki polecamy w szczególności laserowe leczenie rumienia przy pomocy innowacyjnych urządzeń Cutera Excel V lub Alma Harmony DYE VL czy Icon Max G.

Laserowe usuwanie rumienia – Dye VL lub Icon Max G na drobne naczynka i niewielkie zaczerwienienia

Pacjentom, którzy mają do czynienia z niewielkim rumieniem lub drobnymi naczynkami, nasi specjaliści bardzo często proponują przeprowadzenie leczenia przy pomocy urządzenia Alma Harmony DYE VL lub Icon Max G stworzonego do terapii naczyniowych i fotoodmładzania. W związku z tym, że światło lasera oddziałuje na melaninę i hemoglobinę, Dye VL oraz Icon Max G stanowią bardzo skuteczne rozwiązanie zarówno przy usuwaniu przebarwień, jak i drobnych zmian naczyniowych. Zabieg głowicą Dye VL lub Max G jest zaliczany do grupy szybkich zabiegów – trwa zaledwie kilkanaście minut, podczas których światło lasera kumuluje się w naczynkach krwionośnych i przebarwieniach bez naruszania wierzchniej warstwy naskórka. Zaletą tego urządzenia jest nie tylko szybkość przeprowadzania zabiegu i niska inwazyjność, lecz także wysokie bezpieczeństwo.

Usuwanie rumienia laserem Cutera Excel V

W przypadku poważniejszych zmian naczyniowych, do których możemy zaliczyć nie tylko rumień utrwalony, lecz także nawrotowy trądzik różowaty, teleangiektazje czy venectazje kończyn dolnych, nasi specjaliści zalecają przeprowadzenie zabiegu przy pomocy najnowocześniejszego i najskuteczniejszego lasera naczyniowego Cutera Excel V. Tak samo, jak w przypadku leczenia rumienia laserem Dye VL, procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – zabieg trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut i nie wymaga znieczulenia. Warto zaznaczyć, że urządzenie wyposażone jest w specjalną głowicę chłodzącą, która chroni skórę pacjenta przed przegrzaniem i poparzeniem, a tym samym długim okresem rekonwalescencji. Podczas zabiegu laser działa wybiórczo na hemoglobinę i melaninę, ale jednocześnie nie uszkadza tkanek, które ją otaczają. To zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu i zmniejsza ryzyko pojawienia się uporczywych skutków ubocznych. Po zabiegu u pacjenta mogą wystąpić takie dolegliwości, jak obrzęknięcie czy zaczerwienienie skóry, jednak powinny ustąpić samoistnie po upływie kilku dni.

Efektem zabiegu przeprowadzonego przy pomocy lasera Cutera Excel V jest całkowite usunięcie problemu rumienia i uzyskanie jednolitego kolorytu skóry bez względu na działanie zewnętrznych bodźców. Czas, w którym możliwe jest osiągnięcie oczekiwanych efektów zabiegów, uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju i wielkości leczonych zmian. U niektórych pacjentów efekt pojawia się już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu, jednak najczęściej terapię należy przeprowadzić kilkakrotnie w odstępach 3-4 tygodniowych.

Więcej informacji na temat laserowego leczenia rumienia laserami Alma Harmony Dye VL i Cutera Excel V znajdą Państwo na stronie:

Fotoodmładzanie

Laserowe leczenie rumienia

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

0