Liposukcja kawitacyjna – czy warto?

Niestety, nie zawsze zdrowa dieta i ćwiczenia są wystarczające, by ujędrnić ciało i pozbyć się kłopotliwego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto wtedy oddać się w ręce profesjonalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę i narzędzia, by nam pomóc. Jednym z zabiegów proponowanych w Klinice Miracki jest liposukcja kawitacyjna. Czym dokładnie jest, jakie są do niej wskazania, jak przebiega zabieg i – co najważniejsze – czy warto?

Podstawą troski o smukłą sylwetkę jest wspomniana już zdrowa dieta – obfitująca przede wszystkim w warzywa i owoce – oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Zdarza się jednak, że nie są to wystarczające działania, a oporna tkanka tłuszczowa wciąż pozostaje. Jest to bardzo trudne nie tylko w związku z brakiem efektu wizualnego, lecz także emocjonalnie – zwłaszcza, że zwykle w tego typu starania wkładany jest ogromny wysiłek. Warto w takim przypadku sięgnąć po pomocną dłoń, którą niewątpliwie jest nowoczesna medycyna estetyczna i zabieg liposukcji kawitacyjnej. W  Klinice Miracki wykonujemy go urządzeniem Vaser Lipo – sprzętem sprawdzonym i skutecznym.

Czym jest liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna inaczej nazywana jest ultradźwiękową. Metoda ta stanowi ogromne osiągnięcie w zakresie liposukcji, ponieważ jest znacznie mniej inwazyjna niż pozostałe techniki przeprowadzania tego typu zabiegów. Dzięki temu jest też bezpieczniejsza, a okres rekonwalescencji jest krótszy i niezwiązany z większymi niedogodnościami, co z perspektywy codzienności Pacjenta jest ogromnym plusem. Co więcej, liposukcja kawitacyjna jest niezwykle uniwersalna – można przeprowadzić ją zarówno w okolicach brzucha, boczków, nóg, w tym także ud, ramion, włączając w to tzw. “motylki”, pleców, jak i pośladków. Pomaga także wymodelować tak delikatne części ciała, jak podbródek czy szyja i dekolt.

Liposukcja kawitacyjna – jak przebiega?

W trakcie zabiegu wprowadzona zostaje specjalna sonda, która emituje ultradźwięki. Trafiają one bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, gdzie odseparowują komórki tłuszczowe od pozostałych. Następnie są one zmieniane w emulsję oraz odsysane. Co ważne, poza samą utratą nadmiaru tkanki tłuszczowej, liposukcja tego typu pomaga też ujędrnić skórę, dzięki czemu jest ona odmłodzona i mniej wiotka. 

Warto również zauważyć, że materiał odessany podczas liposukcji kawitacyjnej znakomicie nadaje się do lipotransferu. Może więc stać się wypełniaczem np. ust czy biustu. Dzięki temu w ramach jednego zabiegu możesz zadbać o siebie holistycznie! Co istotne, będziesz wtedy zarówno biorcą, jak i dawcą materiału, a to oznacza, że ryzyko jego nieprzyjęcia przez organizm i ewentualnych związanych z tym powikłań jest niemalże zerowe.

 • Zabieg liposukcji kawitacyjnej trwa około 2-5 godzin.
 • Następnego dnia po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.
 • Pełna rekonwalescencja zajmuje kilka tygodni, lecz nie jest uciążliwa. Wystarczy w tym czasie pamiętać o nakładaniu specjalnego uciskowego ubranka, przeprowadzaniu masaży limfatycznych oraz kierowaniu się wskazówkami, które każdemu pacjentowi indywidualnie przekazuje nasz specjalista.

Czy warto wykonać liposukcję ultradźwiękową?

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod liposukcji, która znacznie zmniejszyła ryzyko ewentualnych powikłań. Liposukcja ultradźwiękowa, jeśli jest przeprowadzona przy użyciu innowacyjnych urządzeń przez doświadczonych profesjonalistów, jest zabiegiem bezpiecznym. Pozwala skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wymodelować sylwetkę. Jak zostało wspomniane, nie wymaga przy tym długotrwałej rekonwalescencji – nie musisz brać wielotygodniowego urlopu, co w dzisiejszym, zabieganym świecie jest ogromnym plusem.

Co przy tym ważne, liposukcja nie zastąpi wspomnianego wcześniej zdrowego stylu życia, lecz będzie jego dopełnieniem. Pozwala zmniejszyć objętość, wysmuklić oraz ujędrnić te obszary ciała, które przy standardowych metodach dbania o siebie, pozostawały oporne na zmiany. Dzięki temu możesz zyskać nową energię do troski o swoje ciało i zdrowie. Czy zatem warto? Pacjenci dzielą się z nami pozytywnymi opiniami, a to niewątpliwie jest dobry znak!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach liposukcji, jakie wykonujemy w Klinice Miracki, sprawdź tutaj: https://klinikamiracki.pl/liposukcja/

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki