Skip to main content

Mezoterapia bezigłowa – co to za zabieg i na czym polega?

Całkowicie bezinwazyjne metody poprawy kondycji skóry cieszą się sporym uznaniem. Jedną z nich jest mezoterapia bezigłowa, która jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga zastosowania iniekcji, jak to ma miejsce w przypadku klasycznej formy tego zabiegu. Co to jest mezoterapia mikroigłowa i na czym polega jej działanie? Dowiedz się więcej!

Mezoterapia bezigłowa – co to za metoda? 

Standardowa mezoterapia igłowa i mikroigłowa polegają na wprowadzaniu różnego rodzaju substancji aktywnych przezskórnie do tkanek. W pierwszym przypadku określone preparaty podaje się w formie iniekcji, natomiast w drugim na drodze wywoływania setek mikrootworów. Z kolei mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym.

W trakcie mezoterapii bezigłowej wykorzystywane jest zjawisko elektroporacji. Skóra poddawana jest działaniu fali elektromagnetycznej. Pod wpływem generowanych impulsów możliwe jest wprowadzanie preparatów intensywnie regenerujących skórę do jej głębszych warstw. Nie jest to tak głęboka penetracja, jak w przypadku klasycznych form mezoterapii, jednak o wiele skuteczniejsza w porównaniu do stosowania kosmetyków tylko zewnętrznie. 

Co ważne, mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Procedura trwa maksymalnie godzinę, w zależności do obszaru zabiegowego. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. 

Na czym opiera się zasada działania mezoterapii bezigłowej?

Podobnie, jak w przypadku klasycznej mezoterapii, celem metody bezigłowej jest wprowadzanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. W tym przypadku dzieje się to z wykorzystaniem zjawisk fizycznych zachodzących w skórze.

Pod wpływem impulsów elektrycznych o częstotliwości radiowej dochodzi do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych poprzez rozszerzenie znajdujących się w nich kanałów hydrofilowych. 

Do mezoterapii bezigłowej można stosować także urządzenia emitujące ultradźwięki. Generują one niewielkie nadciśnienie, które również ułatwia wnikanie składników biostymulujących skórę. Działanie skojarzone obu technik sprawia, że do skóry mogą wnikać nawet związki wielkocząsteczkowe, które w warunkach normalnych nie mają szansy wniknąć przez nisko transparentny naskórek. 

Wskazania do mezoterapii bezigłowej

W trakcie mezoterapii bezigłowej nie ma mowy o przerwaniu ciągłości naskórka. Jest to zabieg wysoce bezpieczny, dlatego może być przeprowadzony także u osób z bardzo wrażliwą cerą. Ważny jest oczywiście wybór odpowiedniego preparatu, dostosowanego do kondycji skóry pacjenta. 

Mezoterapia bezigłowa jest świetnym zabiegiem przeciwstarzeniowym. Mogą korzystać z niego osoby w każdym wieku, którym zależy na wsparciu skóry i spowolnieniu postępu czasu. Najlepsze rezultaty osiąga się jednak przy mało zaawansowanych niedoskonałościach. Zabieg taki stosuje się również jako wsparcie innych metod z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. 

Do podstawowych wskazań mezoterapii bezigłowej zalicza się niedoskonałości, takie jak m.in.:

  • nadmierne wysuszenie skóry;
  • oznaki starzenia: zmarszczki, nierówności, przebarwienia;
  • utrata napięcia, wiotkość skóry;
  • skóra pozbawiona blasku, poszarzała;
  • zaburzenia kolorytu, rumień;
  • cienie i worki pod oczami.

Mezoterapia bezigłowa przeprowadzana jest nie tylko na twarzy, ale także na innych partiach ciała. Zabieg może służyć rewitalizacji skóry dłoni, szyi, dekoltu, brzucha, czy ud. 

Jakie efekty można osiągnąć dzięki zabiegowi? 

Mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla zabiegu polegającego na wykonywaniu nakłuć, ale nie stanowi jego zamiennika. Osiągane efekty nie są więc tak spektakularne, ale w wielu przypadkach wystarczające, co zależy głównie od indywidualnych potrzeb skóry. 

Jest to przede wszystkim doskonały zabieg nawilżający. Pozwala na dostarczenie do skóry licznych składników aktywnych zawartych w odpowiednio dobranym preparacie kosmetycznym. Po mezoterapii bezigłowej skóra jest wyraźnie odświeżona, napięta i pełna blasku. Po serii zabiegów możliwa jest redukcja różnych niedoskonałości, wyrównanie kolorytu skóry, jej odżywienie i wzmocnienie. 

Jeśli interesują Cię nieinwazyjne metody poprawy urody, zachęcamy do ustalenia wizyty w Klinice Miracki w Warszawie lub Katowicach. Oferujemy wiele zabiegów, dzięki czemu każdy pacjent może liczyć na wybór odpowiedniej dla siebie metody.

Zapraszamy też do naszych klinik w Łodzi i Krakowie.

0