Skip to main content

Mezoterapia bezigłowa – jak często powtarzać zabiegi?

Mezoterapia bezigłowa jest jedną z nowoczesnych, coraz popularniejszych metod bezinwazyjnej poprawy urody. Dzięki niej możliwe jest dostarczanie substancji aktywnych do głębokich warstw skóry. Zabieg taki daje świetne, naturalne rezultaty. Jego efektywność jest najwyższa, jeśli decydujemy się na pełną serię zabiegową z odpowiednią częstotliwością. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, jak często warto powtarzać mezoterapię bezigłową! 

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa jest nowatorskim, bezinwazyjnym zabiegiem z zakresu kosmetologii. Metoda ta wykorzystuje zjawisko elektroporacji, czyli działania fali elektromagnetycznej. W trakcie zabiegu głowica urządzenia przykładana jest do skóry. Kolejno emitowane są impulsy elektryczne o częstotliwości radiowej. Zabieg taki jest całkowicie bezbolesny, nie pozostawia śladów. Jest to metoda komfortowa dla pacjenta.  

Pod wpływem generowanych fal dochodzi do czasowego zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych. Dzięki temu kosmeceutyki zastosowane w trakcie zabiegu docierają znacznie głębiej, niż jest to możliwe przy ich stosowaniu w warunkach normalnych. Błony komórkowe w żaden sposób nie ulegają uszkodzeniu, a jedynie umożliwiają wnikanie nawet wielkocząsteczkowych składników aktywnych poprzez poszerzone kanały hydrofilowe. 

W niektórych przypadkach w trakcie mezoterapii bezigłowej stosuje się także ultradźwięki. Niewielkie nadciśnienie powstające pod ich wpływem dodatkowo ułatwia wnikanie preparatów odżywczych i regeneracyjnych. 

Czy mezoterapia bezigłowa jest skuteczna? 

Zarówno mezoterapia igłowa, mikroigłowa i bezigłowa bywają przypisywane do tej samej kategorii zabiegowej. Trzeba jednak pamiętać, że są to zupełnie inne zabiegi, różniące się pod wieloma względami. 

W przypadku mezoterapii igłowej substancje aktywne wprowadzane są najgłębiej, w postaci punktowej iniekcji. Z kolei mezoterapia mikroigłowa polega na wykonywaniu licznych, ale nieco płytszych mikronakłuć. Istotą działania mezoterapii bezigłowej jest natomiast bezinwazyjne zwiększenie przepuszczalności skóry dla stosowanych preparatów. 

Wszystkie te metody mają jednak cechę wspólną – ich zadaniem jest ułatwienie wnikania zastosowanych preparatów do głębszych warstw skóry. Wśród nich to właśnie mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem najdelikatniejszym. Nie wymaga ingerencji w ciągłość tkanek, jest bezbolesna i wysoce bezpieczna. Tym samym jej działanie jest nieco słabsze, ale w wielu przypadkach wystarczające, w zależności od indywidualnej jakości skóry.  

Kto może skorzystać z mezoterapii bezigłowej? 

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezpiecznym, dającym naturalne efekty. Metoda ta polecana jest osobom w każdym wieku i z każdym typem cery, także wrażliwej. Jest to doskonały zabieg rewitalizujący, odświeżający i nawilżający skórę. 

Efektywność mezoterapii bezigłowej zależy głównie od rodzaju zastosowanego preparatu. Wybór mieszanek odżywczych zawsze warto kierować indywidualnymi potrzebami skóry. Niektóre preparaty skupiają się na ogólnym działaniu anti-aging, inne na konkretnych niedoskonałościach, takich jak np. przebarwienia, cienie pod oczami, czy nadmierna suchość skóry.   

Ile zabiegów warto wykonać dla uzyskania zadowalających efektów? 

Mezoterapia bezigłowa to skuteczny, ale łagodny zabieg. Bezpośrednio po nim skóra jest intensywnie nawilżona, promienna. Jednak dla uzyskania satysfakcjonujących efektów jeden zabieg nie wystarcza. 

Zaleca się, aby poddawać się mezoterapii bezigłowej systematycznie w formie kilku serii. Zwykle wyraźną poprawę kondycji skóry obserwuje się po wykonaniu 4–10 zabiegów. Ich ilość zależy głównie od kondycji skóry.  

Mezoterapia bezigłowa – jak często można ją wykonywać?  

Aby składniki aktywne zawarte w preparatach do mezoterapii bezigłowej miały szansę na intensywne oddziaływanie na skórę, warto je systematycznie uzupełniać. Ważna jest więc nie tylko ilość, ale także częstotliwość zabiegów. Jak często warto poddawać się mezoterapii bezigłowej? 

Zwykle optymalne jest wykonywanie zabiegów w odstępach 7 lub 14 dni. Dzięki temu skóra będzie stale stymulowana przez okres kilku tygodni lub miesięcy. Zabiegi takie są bardzo bezpieczne i korzystnie wpływają na jakość skóry, dlatego z powodzeniem można je powtarzać. Mezoterapia bezigłowa sprawdza się świetnie jako oddzielny zabieg, a także metoda wspierająca inne formy terapii poprawiających urodę. 

Szukasz nieinwazyjnych metod wspierających skórę? Zachęcamy do ustalenia terminu konsultacji w Klinice Miracki w Warszawie. Oferujemy szereg najnowszych zabiegów, dzięki czemu możesz liczyć na spersonalizowany wybór w zależności od własnych potrzeb i oczekiwań. 

Zapraszamy też do naszych klinik w Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0