Skip to main content

Na czym polega operacja baby face? Eksperci z krakowskiej kliniki odpowiadają

Dzieci mają zdrową skórę, nienaruszoną przez czynniki zewnętrzne – gładką, promienną, jednolitą, jędrną. O takich cechach marzymy w dorosłości, zwłaszcza gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia, a tkanki zaczynają opadać pod wpływem grawitacji. Rozwiązaniem może być operacja baby face lub metody alternatywne, dające podobne efekty. Szczegóły przybliżają lekarze z naszej kliniki w Krakowie! 

Co to jest baby face i czym cechuje się taki efekt? 

Pojęcia ,,baby face” w medycynie i chirurgii estetycznej nie należy traktować dosłownie. Nie ma możliwości, aby cofnąć oznaki starzenia się skóry na tyle, żeby wyglądać jak dziecko. Można jednak osiągnąć bardzo widoczne rezultaty w postaci redukcji wielu różnych niedoskonałości pojawiających się wraz z upływem czasu. Efekt intensywnego ,,odmłodzenia”, a zwłaszcza wygładzenia skóry, określany jest właśnie jako baby face. 

Najczęściej dokuczającymi nam niedoskonałościami, za które odpowiada postęp czasu, są:

  • zmarszczki,
  • nadmierna wiotkość tkanek,
  • nierównomierny koloryt skóry,
  • cera poszarzała i pozbawiona naturalnego blasku,
  • przebarwienia,
  • rozszerzone pory,
  • nierówna powierzchnia skóry. 

Zabiegi chirurgii plastycznej pozwalające na uzyskanie baby face 

Kluczowym celem ,,baby face” jest gładkość i napięcie. Przy zaawansowanym zwiotczeniu skóry efekt taki można uzyskać dzięki usunięciu nadmiaru luźnej tkanki. Operacyjny lifting twarzy jest najbardziej inwazyjnym, ale tez efektywnym sposobem. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Lekarz wykonuje nacięcia w ściśle określonych miejscach, po czym usuwa nadmiar tkanek, napina skórę i zakłada szwy. Po pełnym wygojeniu twarz wygląda wyraźnie młodziej. 

Napinanie skóry za pomocą nici liftingujących 

Przy oznakach starzenia w postaci utraty jędrności i opadania tkanek zastosowanie znajdują również nici liftingujące. Są to specjalne produkty o różnej długości, grubości i kształcie, które wprowadza się podskórnie. Ich zadaniem jest stworzenie dodatkowej podpory dla skóry w miejscach, gdzie utracono naturalne rusztowanie. Obecnie stosowane nici mogą się wchłaniać. Dzięki temu uzyskiwane efekty wyglądają naturalnie, a dodatkowo, gdy nici takie się rozpuszczają, uwalniają składniki stymulujące komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Tym samym poza efektem napięcia osiąga się również rezultaty w postaci poprawy gęstości skóry. 

Babylift bez użycia skalpela – zabiegi laserowe 

Jeśli oznaki starzenia nie są zbyt zaawansowane lub gdy ze względu na przeciwwskazania, czy też obawę pacjenta przed dłuższym okresem rekonwalescencji metody inwazyjnie nie mogą zostać zastosowane, zabiegiem alternatywnym jest użycie technologii laserowej. 

Wykonywany jest m.in. zabieg na twarz baby face z użyciem lasera tulowego. Urządzenie takie generuje wiązkę promieniowania, która może oddziaływać zarówno na naskórek, jak i głębsze partie skóry. Działa ono w trybie frakcyjnym, dzięki czemu okres rekonwalescencji skrócony jest do minimum. Po kilku-kilkunastu tygodniach od zakończenia pełnej serii zabiegowej dochodzi do poprawy napięcia i elastyczności skóry. Za pomocą tej metody można także usunąć inne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, przebarwienia, czy niedoskonałości pozostałe po chorobach dermatologicznych. 

Stymulująco na fibroblasty działają również ultradźwięki. Docierają one do głębokich warstw skóry bez ingerencji w naskórek. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe określane są jako lifting bez skalpela. Dają one efekt babylift i jednocześnie nie wymagają od pacjenta wyrzeczeń w postaci pobytu w klinice czy długiego powrotu do formy. 

Jak widać, baby face można uzyskać na wiele sposobów. To, jaki zabieg będzie odpowiedni w Twoim przypadku, zależy od wielu czynników. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, ustal termin wizyty w Klinice Miracki w Krakowie, Katowicach, Łodzi lub Warszawie. Lekarz oceni kondycję tkanek Twojej twarzy i zadecyduje, czy konieczna będzie operacja baby face, czy może lepszym rozwiązaniem okażą się alternatywne metody.  

0