Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów jest jedną z metod leczenia łysienia i wypadania włosów, stosowaną w klinikach medycyny estetycznej. Zabieg jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn i kobiet, którzy zmagają się z problemem łysienia, w tym łysienia androgenowego i plackowatego. Transplantacja włosów należy do zabiegów bezpiecznych i małoinwazyjnych. Osoba poddawana zabiegowi jest jednocześnie biorcą i dawcą przeszczepu, co zwiększa stopień bezpieczeństwa i efektywność.

Przeszczep włosów stosuje się w leczeniu różnych rodzajów łysienia, w tym: łysienia hormonalnego (androgenowego), łysienia po urazie, poparzeniu, łysienia na skutek stanów zapalnych skóry, łysienia w miejscu blizn pooperacyjnych, łysienia brwi, rzęs oraz brody.

Transplantacja włosów nie zawsze może rozwiązać problem pacjenta. Zabiegu nie poleca się w przypadku łuszczycy, przedwczesnego łysienia androgenowego, stanów zapalnych skóry głowy. Wśród przeciwwskazań są także cukrzyca, problemy z krzepliwością krwi, choroby krążenia.

Zabieg transplantacji włosów dzieli się na trzy etapy. Pierwszy z nich polega na pobraniu materiału do przeszczepu z tylnej części głowy. Materiał ten tworzą pojedyncze zespoły mieszkowe. W drugim etapie pobrany materiał jest umieszczany w soli fizjologicznej, w specjalnym pojemniku. Ostateczną fazę przeszczepu włosów stanowi implantacja mieszków włosowych w partie dotknięte łysieniem, np. zakola, czubek głowy. Całość procedury jest poprzedzona znieczuleniem, dlatego pacjenci nie odczuwają bólu. Cena przeszczepu włosów zależy od zastosowanej technologii zabiegowej i stopnia zaawansowania łysienia. Może wynosić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Podstawowym efektem przeszczepu włosów jest zahamowanie łysienia, poprawa gęstości włosów i regeneracja skóry. Nowoczesne zabiegi transplantacji dają bardzo naturalne efekty, dlatego linia włosów po przeszczepie nie wygląda na ,,odciętą”. Włosy po przeszczepie przechodzą całkowity cykl wzrostu, dlatego na pełny rezultat należy poczekać od kilku do kilkunastu miesięcy. Efekty przeszczepu włosów są długotrwałe.

Zapraszamy na zabieg do naszych klinik w Warszawie i Katowicach!

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki