Skip to main content
laserowe usuwanie makijażu permanentego

Usuwanie makijażu permanentnego laserem pikosekundowym to hit! Efekty już po 1 zabiegu

Nieudany makijaż permanentny potrafi znacząco wpłynąć na wygląd i samopoczucie. Na szczęście można się go skutecznie pozbyć dzięki zaawansowanej technologii laserowej. W Klinice Miracki posługujemy się najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania makijażu permanentnego – laserem pikosekundowym.

Kiedy warto usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentny w rzeczywistości wcale nie jest tak trwały jak tatuaż. Pigment wprowadzany jest na niewielkie głębokości, więc znika całkowicie po kilku latach. Zdarza się jednak, że zabieg nie zostanie przeprowadzony prawidłowo lub po prostu posiadaczka chce się go pozbyć wcześniej. Usunięcie jego efektów jest jak najbardziej możliwe. Zazwyczaj wiąże się to z koniecznością odbycia kilku wizyt w klinice, jednak efekty pojawiają się dużo szybciej niż np. podczas usuwania tatuażu.

Makijaż permanentny utrzymuje się średnio od około 3 do 5 lat. Jednak to, kiedy nastąpi zblednięcie barwnika, zależy nie tylko od jakości zabiegu i intensywności pigmentu, ale także od typu, stanu i wieku skóry oraz miejsca, w którym zabieg został wykonany. Czasem makijaż permanentny ulega rozjaśnieniu np. pod wpływem promieniowania słonecznego i zamiast podkreślać urodę, zaczyna szpecić. Wówczas również warto zdecydować się na jego usunięcie, najlepiej przy pomocy innowacyjnego lasera pikosekundowego.

Jak działa laser pikosekundowy?

Usuwanie makijażu permanentnego laserem pikosekundowym wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Procedura polega na ukierunkowaniu przez specjalistę promienia lasera na zabarwione pigmentem miejsca. Laser przenika naskórek, wnikając do skóry właściwej i wchodzi w reakcję z pigmentem. Cząsteczki barwnika zostają rozbite na mikroskopijne elementy, ponieważ laser pikosekundowy oddziałuje na nie ultrakrótkimi impulsami. Działanie lasera pobudza skórę do pozbycia się pigmentu i przeprowadzenia intensywnych procesów regeneracyjnych. Pigment usuwany jest poprzez proces metaboliczne, dzięki czemu staje się coraz jaśniejszy, aż wreszcie znika.

Usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy lasera pikosekundowego jest metodą zarówno skuteczną, jak i bezpieczną. Działa szybko, precyzyjnie i nie pozostawia blizn. Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku.

Skuteczność laserowego usuwania makijażu permanentnego

Podczas makijażu permanentnego pigment wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry i ma większe cząsteczki niż w przypadku tatuażu, dlatego usuwa się go łatwiej i szybciej. Pierwsze rezultaty usuwania makijażu permanentnego widoczne są już po jednym zabiegu, jednak zwykle konieczne jest wykonanie serii powtórzeń. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów ustala lekarz podczas konsultacji wstępnej z pacjentką. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów procedurę powtarza się najczęściej dwa lub trzy razy. Trudniejsze przypadki mogą wymagać wykonania większej liczby zabiegów.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na czas trwania terapii i skuteczność usuwania makijażu permanentnego laserem. Zaliczają się do nich:

  • wielkość makijażu permanentnego – im większy obszar twarzy zajmuje, tym dłużej trwa jego usuwanie;
  • głębokość umiejscowienia barwnika – pigment znajdujący się na różnych głębokościach jest trudniejszy do usunięcia;
  • indywidualna reakcja organizmu na działanie lasera,
  • odcień skóry – jeśli jest ona mniej opalona, wówczas usuwanie jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne, a tendencja do przebarwień i oparzeń maleje.

Jeśli jesteś niezadowolona ze swojego makijażu permanentnego i marzysz o tym, by się go skutecznie pozbyć, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w katowickiej Klinice Miracki.

Zapraszamy także na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

0