,

10 powodów, dla których pokochasz lasery pikosekundowe

Laseroterapia przez ostatnie lata zyskała ogromną popularność, a wybór laserów w gabinetach medycyny estetycznej jest niezwykle różnorodny. Prawdziwą rewolucją i kamieniem milowym w rozwoju laseroterapii jest technologia pikosekundowa posługująca się najkrótszym impulsem energii, dzięki czemu skuteczność połączono z najwyższym bezpieczeństwem. Dowiedz się, dlaczego lasery pikosekundowe to najlepszy wybór dla Twojej skóry.

1. Są najbezpieczniejsze

To, co wyróżnia technologię pikosekundową pośród innych laserów to najwyższe bezpieczeństwo uzyskane za sprawą najkrótszego impulsu energii – 1000 razy krótszego od technologii nanosekundowej. Co to oznacza w praktyce? Kontakt wiązki laserowej ze skórą jest tak krótki, że nie nagrzewa tkanek, więc nie wywołuje ryzyka poparzeń czy zniszczenia naskórka. Równocześnie laser deponuje dużą dawkę energii w skórze właściwej, co ma odzwierciedlenie w ogromnej skuteczności terapeutycznej i spektakularnych efektach pozabiegowych.

2. Redukują nawet głębokie zmarszczki

Lasery pikosekundowe – PicoSure i Discovery Pico – są niezwykle skuteczne w redukcji zmarszczek na twarzy. Technologia pikosekundowa sprawdza się zarówno w przypadku pierwszych, płytkich oznak starzenia się skóry, likwidacji zmarszczek mimicznych pod oczami czy na czole, jak i spłycaniu głębokich bruzd typowych dla skóry dojrzałej. Odmładzanie laserowe jest wyjątkowo skuteczne, ponieważ ultrakrótki impuls intensywnie pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje gładkość i jędrność.

3. Usuwają tatuaż i makijaż permanentny

Discovery Pico i PicoSure są również niezrównane w usuwaniu makijażu permanentnego oraz tatuażu, nawet o najtrudniejszych barwach: żółtej i czerwonej. Lasery pikosekundowe likwidują pigment rozbijając go na maleńkie cząsteczki, nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku starszych technologii. W efekcie tusz usuwany jest skuteczniej, bezpieczniej i mniej boleśnie, a cała procedura przebiega znacznie szybciej i wymaga mniej powtórzeń. Śmiało można powiedzieć, że technologia pikosekundowa wyznaczyła nowy standard w zabiegach usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

4. Likwidują blizny i rozstępy

Discovery Pico, jako najsilniejszy spośród laserów pikosekundowych, przynosi spektakularne rezultaty w likwidacji i spłycaniu blizn i rozstępów. Ultrakrótki impuls stymulując produkcję włókien kolagenowych rozpoczyna procesy naprawcze w uszkodzonej strukturze. Efektem jest redukcja zarówno świeżych, jak i starszych blizn. Najlepiej jest jednak zgłosić się na terapię, kiedy blizna powstała niedawno, a rozstępy są jeszcze zaczerwienione, co podnosi szanse na całkowite wyeliminowanie niedoskonałości.

5. Wyrównują koloryt skóry

Niejednolity koloryt, przebarwienia czy melasma zaburzają zdrowy wygląd skóry dodając jej lat, niemal tak samo jak zmarszczki. Także w przypadku powierzchniowych i głębokich zmian pigmentacyjnych lasery pikosekundowe są niezrównane. Aby całkowicie usunąć przebarwienia na twarzy, także po trądziku,wystarczy od 3 do 6 sesji zabiegowych, które rozjaśnią cerę, wyrównają koloryt i przywrócą skórze blask.

6. Nie wymagają długiej rekonwalescencji

Lasery pikosekundowe jako jedyne nie wywołują efektu termicznego, co nie tylko eliminuje ryzyko poparzeń, ale także znacząco skraca okres rekonwalescencji. Szybki powrót do codziennych aktywności jest możliwy, ponieważ zaczerwienie na skórze po terapii odmładzającej lub likwidującej przebarwienia ustępuje już po kilku godzinach.

7. To alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

Pojawienie się zmarszczek pod oczami, na czole czy wokół ust dla wielu osób jest impulsem do podjęcia działań chirurgicznych. Nie znając najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej niepotrzebnie sięgają po bardzo inwazyjne terapie odmładzające, które wymagają długiej rekonwalescencji. Alternatywą dla zabiegów chirurgicznych są lasery pikosekundowe, które stanowią delikatną metodę anti-aging. Z głębszymi zmarszczkami doskonale radzi sobie Discovery Pico, natomiast w walce z pierwszymi oznakami starzenia niezrównany jest PicoSure.

8. Zminimalizowane odczucia bólowe

Zabiegi z wykorzystaniem laserów pikosekundowych przebiegają w najwyższej trosce o komfort Pacjenta. Odczucia bólowe uzależnione są od indywidualnego progu bólowego każdej osoby, jednak zazwyczaj znieczulenie nie jest wymagane. Aby zapewnić Pacjentowi jak najwyższy komfort, podczas terapii stosujemy specjalny system chłodzący.

9. Krótszy czas terapii

Innowacyjna technologia pikosekundowa umożliwiła skrócenie terapii, szczególnie w zakresie usuwania obszernych tatuaży. Efekty utraty wyrazistości tatuażu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Lasery pikofrakcyjne, dzięki wyjątkowej precyzji i błyskawicznemu działaniu skracają wymaganą serię powtórzeń, uzyskując finalny efekt znacznie szybciej.

10. Niemal całkowity brak ryzyka wystąpienia efektów ubocznych

Terapia laserami pikosekundowymi nie powoduje przegrzania skóry oraz nie narusza warstwy naskórkowej, dlatego ryzyko pojawienia się efektów ubocznych jest bliskie zeru. Lasery starszej generacji wywoływały zagrożenie poparzeniami, zwłaszcza podczas zabiegu usuwaniu tatuażu, dlatego lasery pikosekundowe także pod tym względem stanowią przełom.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Katowicach.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki