Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
leczenie trądziku laserem w Klinice Miracki w Warszawie

5 największych mitów dotyczących leczenia trądziku. Zobacz, czego należy się wystrzegać!

Stosowanie w nadmiarze kosmetyków antybakteryjnych, świadome opalanie zmian trądzikowych czy przemywanie niedoskonałości spirytusem – to tylko kilka z wielu metod walki z trądzikiem, które nadal cieszą się sporą popularnością wśród osób zmagających się z tą chorobą skóry – choć nie powinny w żadnym wypadu być stosowane! Większość z nas nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że najskuteczniejszymi sposobami na trądzik są nowoczesne leki i kremy, a także specjalistyczne zabiegi dermatologiczne. Przedstawiamy zatem największe mity dotyczące leczenia trądziku i podpowiadamy, dlaczego należy się ich wystrzegać!

Trądzik sam przejdzie

Pierwszym poważnym błędem jest traktowanie trądziku jako swego rodzaju defektu kosmetycznego, nie zaś poważnej choroby skóry, za którą uchodzi wśród lekarzy. Oznacza to tym samym, że trądzik należy poddać jak najszybciej odpowiedniemu leczeniu, zamiast czekać na to aż sam przejdzie, lub ukrywać go na co dzień pod grubą warstwą makijażu. Oczywiście, zdarza się, że trądzik ustępuje samoistnie ok. 20. roku życia, jednak pozostawia po sobie wiele innych problemów np. szpecące blizny lub przebarwienia, dlatego nie warto odkładać leczenia na później! Poza tym nie jest to regułą – zmiany trądzikowe, nacieki, krosty – mogą towarzyszyć Wam przez wiele lat. Granica wieku nigdy nie jest gwarancją, że trądzik „przejdzie”.

Stosowanie w nadmiarze kosmetyków antybakteryjnych

Przemywanie zmian trądzikowych kilka razy dziennie przy pomocy płynów antybakteryjnych, a także smarowanie twarzy na dzień i na noc kremami przeciwbakteryjnymi może sprawić, że po dłuższym czasie skóra stanie sucha i łuszcząca, przez co będzie wyglądała gorzej niż przed podjęciem kuracji. Na domiar złego, w wyniku podrażnienia skóry, trądzik może nie tylko nie ustąpić, ale też dodatkowo się nasilić. Takie samo działanie może przynieść przemywanie krostek spirytusem czy kosmetykami z dodatkiem alkoholu. Młodzi ludzie bardzo często też nie zdają sobie sprawy z tego, że za trądzik odpowiedzialne są nie tylko bakterie czy brak odpowiedniej higieny, ale przede wszystkim zaburzenia hormonalne, których nie wyleczą stosowane w nadmiarze kosmetyki antybakteryjne, a jedynie leki przepisane przez lekarza.

Samodzielne usuwanie krostek

“Wyciskanie” krostek na własną rękę to kolejny, często powtarzany błąd, która zamiast pomagać pozbyć się trądziku, doprowadza do nasilenia się problemu. W wyniku nieprawidłowo wykonanego “oczyszczania” skóry z niedoskonałości, możemy jedynie doprowadzić do podrażnień oraz ran, które pozostawią po sobie nie tylko nieestetyczne blizny, ale też doprowadzą do rozprzestrzeniania się bakterii, które odpowiadają za aktywizację trądziku.

Traktowanie pielęgnacji na równi z leczeniem

Stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji do skóry trądzikowej nie można nazwać jeszcze leczeniem trądziku. W przypadku niewielkiego łojotoku i pojedynczych zmian na skórze możemy początkowo spróbować zwalczać ten problem przy pomocy samych kosmetyków pielęgnacyjnych, jeśli jednak trądzik się nasila, należy włączyć specjalistyczne leczenie. Lekarz, poza właściwą pielęgnacją skóry, może nam zalecić stosowanie specjalnych maści aptecznych i leków lub też zaproponować jedną z nowoczesnych metod np. leczenia trądziku laserem. W naszej klinice leczenie trądziku odbywa się m. in. przy pomocy lasera Alma Harmony Acne, które pozwalają zakończyć terapię leczniczą pełnym sukcesem. Poza tym Klinika Miracki jest częścią projektu badawczego terapii Sebacia – nowoczesnej łączonej terapii leczenia trądziku. Obecnie badania znajdują się już w czwartej fazie – a nasi Pacjenci nieustannie chwalą efekty terapii Sebacia.

Opalanie zmian trądzikowych na słońcu lub w solarium

Wysuszanie zmian na słońcu lub w solarium to również jeden z krążących mitów, które mają zwalczać trądzik. Oczywiście, prawdą jest, że promienie UV hamują pracę gruczołów łojowych i na pewien czas poprawiają wygląd skóry, ale trwa to dosłownie chwilę – najczęściej do momentu, w którym przestajemy się opalać. Skóra chroniąc się przed przesuszeniem będzie produkować coraz większą ilość łoju i pobudzać tym samym powstawanie nowych zmian trądzikowych.

Dlatego decydując się na walkę z trądzikiem – zawsze wybierajcie sprawdzone metody i specjalistów z doświadczeniem i wiedzą.

Jeżeli szukacie większej ilości informacji na temat skutecznych nowoczesnych metod leczenia trądziku, zapraszamy do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 i 605 905 608.

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki