AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Czy liposukcja usuwa tłuszcz na zawsze?

Zadowolenie z własnego ciała, akceptacja jego wyglądu, ale też możliwości, oraz poczucie, że “jest ono Tobą”  to szalenie ważne kwestie. Niestety, czasami samymi ćwiczeniami i zdrową dietą (chociaż są to absolutnie podstawy!) nie jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzonych efektów. Pomóc może w tym liposukcja – czym dokładnie jest i czy jej efekty są trwałe?

Liposukcja – który zabieg wybrać?

Liposukcja to zabieg, który usuwa tkankę tłuszczową ze szczególnie opornych miejsc. W przebiegu tego typu terapii wykonuje się małe nacięcia skóry (3-5 milimetrów, co nie powoduje widocznych blizn) i wprowadza się kaniulę, czyli malutką rurkę, przez którą odsysane są komórki tłuszczowe. 

Co jednak ważne, jest kilka metod tego typu zabiegów. W naszej Klinice Miracki Warszawa korzystamy z tych, które są bezpieczne, skuteczne i przede wszystkim bazują na nowoczesnych, sprawdzonych urządzeniach – pozwala nam to w pełni zaopiekować się potrzebami Pacjenta. Potrzebami, które zawsze rozpatrywane są w indywidualny sposób, w związku z czym u jednej pani sprawdzić się może np. liposukcja przeprowadzona zabiegiem Vaser Lipo (liposukcja ultradźwiękowa), zaś u drugiej zaproponujemy zabieg LipoLife 3G (liposukcja laserowa). Co zatem wybrać i jaka jest trwałość tego typu terapii?

 • Liposukcja VaserLipo bazuje na ultradźwiękach – energia wprowadzana pod skórę niezwykle delikatnie i z wielką precyzją oddziałuje na komórki tłuszczowe. Zostają one oddzielone od okolicznych tkanek i odessane. Co ważne, owe tkanki w żaden sposób nie są naruszane. Dzięki temu możemy spokojnie mówić o bezpieczeństwie zabiegu. Co więcej, jak określają to niektórzy eksperci – tego typu modelowanie sylwetki jest szczytem osiągnięć naukowych w zakresie liposukcji! Nie jest konieczna narkoza, okres rekonwalescencji nie jest uciążliwy ani długi (trwa około 2 tygodnie), pobraną tkankę można wykorzystać jako wypełniacz w innych obszarach, a o ten, który został poddany zabiegowi, nie trzeba się już martwić – efekty są trwałe!
 • LipoLife 3G – to kompleksowy system liposukcji laserowej. Dokonuje się jej przy pomocy lasera diodowego o długości fali 1470 nm. Co przy tym ważne, radialna emisja dali – z czego korzysta właśnie LipoLife 3G – nie uszkadza odessanych komórek tłuszczowych, dlatego też (podobnie jak w przypadku VaserLipo) możliwe jest ich dalsze wykorzystanie w celu wypełnienia innych obszarów ciała, jak np. usta czy biust. Liposukcja laserowa jest bezpieczna, opiera się na działaniu nowoczesnych sprzętów, przynosi niebywałe efekty i – co najważniejsze – długotrwałe (komórki tłuszczowe usuwane są podczas zabiegu na stałe).

Efekty liposukcji – jak je wzmocnić?

O czym warto pamiętać w kontekście troski o sylwetkę i tym samym zmaksymalizowania efektów liposukcji? Przede wszystkim o wspomnianych już wcześniej zbilansowanej diecie (opartej przede wszystkim na warzywach i owocach, produktach pełnoziarnistych, a także zdrowych tłuszczach) oraz aktywności fizycznej, które pomogą utrzymać pozytywne rezultaty terapii. Konieczne jest też wypijanie odpowiedniej ilości płynów – 2-2,5 l na dobę

Co do trwałości efektów – owszem, są one trwałe, ale zanim zobaczymy finalne rezultaty, należy trochę zaczekać. Mikroobrzęki potrzebują czasu na wyłagodzenie, skóra zaś na ściągnięcie i ujędrnienie. Zwykle stopniowe narastanie efektów trwa 2-3 miesiące. Zanim zatem zapadnie oficjalny werdykt: “Jestem zadowolona/ny z zabiegu” – warto dać sobie ten czas. Co więcej, jest to istotne dlatego, że nie powinno być konieczności powtarzania terapii w tym konkretnym miejscu. W naszej warszawskiej Klinice Miracki zajmą się Tobą profesjonaliści – ich wiedza, doświadczenie oraz nowoczesność sprzętów, z których korzystają, sprawiają, że jeden zabieg jest w pełni wystarczający

Jeśli stwierdzisz po jakimś czasie, iż potrzebujesz wsparcia w modelowaniu także innych obszarów ciała – skontaktuj się wtedy z nami. Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji dotyczących liposukcji (i nie tylko): https://klinikamiracki.pl/kontakt/   

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki