Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
usuwanie zmarszczek

,,Chcesz być piękna, musisz cierpieć” – czyli fakty i mity na temat popularnych metod odmładzania skóry

Metody odmładzania skóry przynoszą różne skutki – niektóre radzą sobie z nieuchronnym procesem starzenia skóry lepiej, a inne gorzej. Pacjenci przychodzący do naszych gabinetów często  zadają nam podobne pytania: Czy kremy przeciwzmarszczkowe w ogóle działają? Czy odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym i jad kiełbasiany to to samo? Czy lasery bolą? I czy naprawdę musimy cierpieć, jeśli chcemy być piękni? Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć i odkryć kilka faktów i mitów na temat popularnych metod odmładzania skóry!

Czy krem może cofnąć proces starzenia skóry? NIE

Nawet najdroższy i najbardziej chwalony na forach krem do twarzy nie jest w stanie cofnąć procesu starzenia skóry. Dobry krem może jednak skutecznie nawilżyć i ujędrnić skórę, a przy tym nieznacznie spłycić zmarszczki. Nie należy jednak oczekiwać, że domowe sposoby na zmarszczki odmłodzą skórę o kilka lub kilkanaście lat, gdyż nie mogą odwrócić procesów jej starzenia.

Czy warto w ogóle stosować kremy przeciwzmarszczkowe? TAK

Choć kremy nie są w stanie w magiczny sposób odjąć nam kilkunastu lat, to świetnie radzą sobie z nawilżaniem, ujędrnianiem, napinaniem i ochroną skóry przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Regularne stosowanie kremu z dodatkiem filtrów i różnych substancji aktywnych nie zatrzyma procesu starzenia, ale sprawi, że będziemy starzeć się ładnie i powoli.

Odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym i jadem kiełbasianym – czy to to samo? NIE

Kwas hialuronowy i jad kiełbasiany to substancje, które w medycynie estetycznej wykorzystuje się od dawna, ale większość z nas cały czas je ze sobą myli. Jad kiełbasiany stosuje się zazwyczaj w górnych partiach twarzy (bruzdy pionowe i poziome czoła, kurze łapki), podczas gdy kwas hialuronowy wykorzystuje się w celu redukcji głębokich zmarszczek nosowo-wargowych, modelowania ust czy owalu twarzy.

Czy jad kiełbasiany unieruchamia mimikę twarzy? TAK

Jad kiełbasiany jest specyficznym preparatem stosowanym w medycynie estetycznej. Jej zadaniem jest osłabienie lub całkowite przerwanie przewodnictwa mięśniowego mięśni, a tym samym blokowanie ich kurczenia się. Oznacza to, że jad kiełbasiany wstrzyknięty pod skórę w pewnym stopniu unieruchamia  mimikę twarzy. Efekt ten nie jest jednak trwały – utrzymuje się przez maksymalnie 6 miesięcy, po czym wszystko wraca do normy.

Czy odmładzanie twarzy laserem boli? I TAK, I NIE

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który cieszy się od kilku lat niesłabnącą popularnością wśród naszych Pacjentów. Przyznajemy, że zabiegi odmładzające na twarz wykonywane laserem nie są całkowicie bezbolesne, ale w trakcie ich przeprowadzania Pacjenci odczuwają zazwyczaj tylko lekkie pieczenie skóry. Co więcej, specjaliści z naszej kliniki dysponują nie tylko skutecznymi środkami znieczulającymi, lecz także najnowocześniejszymi urządzeniami laserowymi (PicoSure, Discovery Pico), które są w stanie ograniczyć ból do minimum.

Mezoterapia – czy to naprawdę działa? TAK

Wbrew pozorom, mezoterapia Magellan, czyli ostrzykiwanie twarzy pobraną wcześniej od Pacjenta krwią, nie jest wymysłem specjalistów od reklamy, ale uznanym przez lekarzy, naturalnym i bezpiecznym zabiegiem odmładzającym. Nasza własna krew okazuje się być jedną z najskuteczniejszych substancji pobudzających skórę do regeneracji. Po tym zabiegu możemy spodziewać się widocznego efektu wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia i wzmocnienia skóry, a także poprawy kolorytu i rozświetlenia cery.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki