Co najlepsze na cellulit? Jaki zabieg poradzi sobie z zaawansowanym stadium?

Obecnie usuwanie cellulitu nie jest już żmudną, bezcelową praktyką. Medycyna estetyczna dysponuje zabiegami, które skutecznie radzą sobie z tym problemem. Co jest najlepsze na cellulit? Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, ponieważ wyróżnia się trzy typy cellulitu i cztery stadia jego zaawansowania. Najlepszą metodą będzie ta dobrana w zależności od potrzeb. Dowiedz się więcej i poznaj zabiegi o dużej mocy!  

Jak rozpoznać rodzaj i stadium cellulitu? 

Podstawowo cellulit dzieli się na:

 • Wodny – jest następstwem zatrzymywania wody w organizmie. Powstające obrzęki przyczyniają się do rozrostu komórek tłuszczowych. Może dotyczyć osób o każdym typie sylwetki. Duży wpływ na jego występowanie ma styl życia. 
 • Tłuszczowy – wynika z rozrostu komórek tłuszczowych i ich gromadzenia się w skupiska. Często dotyczy osób z nadwagą. 
 • Cyrkulacyjny – ma cechy mieszane obu poprzednich rodzajów. 

Ponadto w klasyfikacji cellulitu, a tym samym przy doborze odpowiedniego sposobu postępowania ważny jest stopień zaawansowania ,,pomarańczowej skórki”. Wyróżnia się:

 • Stadium I – w początkowym etapie cellulit nie jest jeszcze widoczny gołym okiem. Zwykle jednak zmiany można dostrzec po mocnym ściśnięciu fałdu skórnego. Stopniowo dochodzi do niszczenia naczyń krwionośnych, a pomiędzy komórkami tłuszczowymi gromadzi się limfa. Pod jej wpływem dochodzi do zatrzymywania toksyn i rozrostu komórek tłuszczowych. 
 • Stadium II – cellulit zaczyna być widoczny podczas ściśnięcia skóry i zmiany pozycji, np. w trakcie siedzenia. Zwykle zmiany nie są widoczne podczas stania. Ściany naczyń krwionośnych stają się coraz cieńsze, mogą też pękać i oddalają się od adipocytów. Na tym etapie dochodzi do wzrostu stężenia limfy i zaburzeń przepływu krwi w tkankach.  
 • Stadium III – cellulit staje się widoczny gołym okiem, niezależnie od przyjętej pozycji. Przerośnięte komórki tłuszczowe kumulują się w większe skupiska. Może dochodzić do zwłóknień tkanki łącznej. Zaburzeniu ulegają także włókna kolagenu i elastyny. Grudki naciskają na tkanki i mogą powodować ból przy dotyku. 
 • Stadium IV – cellulit jest bardzo widoczny, z wyczuwalnymi stwardnieniami. Pod wpływem niedokrwienia powierzchnia skóry ma zaburzony koloryt. Zmianom towarzyszy ból, miejscowe zaburzenia temperatury tkanek, a niekiedy również stan zapalny. 

Co najlepsze na cellulit? Zabieg a rodzaj niedoskonałości

Zwykle decyzję o tym, co jest najlepsze na cellulit podejmuje się w zależności od jego rodzaju. Zaawansowany cellulit tłuszczowy, któremu towarzyszy nadmiar tkanki tłuszczowej można zwalczać za pomocą zabiegów uszkadzających adipocyty. W efekcie uzyskuje się efekt smukłej sylwetki i gładkiej, jędrnej skóry. 

Z kolei w walce z cellulitem wodnym podstawą jest poprawa mikrokrążenia i funkcji układu limfatycznego. W tym przypadku konieczna jest redukcja obrzęków i poprawa kondycji tkanek. Dzięki różnym bezinwazyjnym technikom można w krótkim czasie oczyścić organizm z toksyn i poprawić krążenie krwi, a tym samym umożliwić odżywienie i dotlenienie tkanek. 

Często cellulit wodny jest następstwem tłuszczowego i odwrotnie – przerośnięte komórki tłuszczowe uciskają na tkanki, naczynia krwionośne i limfatyczne, a tym samym generują zastoje. Z tego powodu świetne rezultaty osiąga się stosując terapie łączone, składające się z różnych zabiegów wykonywanych w ilości i częstotliwości dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta.  

Przykładowe metody walki z cellulitem 

Doskonałe rezultaty podczas redukcji cellulitu można osiągnąć za pomocą nieinwazyjnych metod, takich jak endermologia, czy różne formy masażu próżniowego. Zabiegi takie doprowadzają do mechanicznego uszkodzenia adipocytów, usprawniają odprowadzanie toksyn i poprawiają mikrokrążenie. Dzięki nim cellulit stopniowo ustępuje, a dodatkowe benefity to poprawa napięcia i jędrności skóry. 

Do usuwania cellulitu stosuje się także małoinwazyjne metody, takie jak np. karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla. Innym zabiegiem wymagającym niewielkiej ingerencji w tkanki jest mezoterapia preparatem Alidya. Fale akustyczne (np. Storz Medical), mikrofale Coolwaves (np. Onda Deka), czy ultradźwięki i fale radiowe (Acne Prime) to kolejne zabiegi, które przynoszą doskonałe rezultaty. 

Zachęcamy do ustalenia terminu wizyty w Klinice Miracki w Warszawie lub Katowicach. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie, ustalając spersonalizowany plan zabiegowy, co gwarantuje osiągniecie satysfakcjonujących rezultatów.  

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki